Windows 7'ye geçilir mi?

İki işletim sistemini kıyaslarken kullanmadığınız birtakım özellikleri belirtmiştiniz. Ancak çok önemli olan güncelleme desteği listede yok.

Desteği kesilmiş bir işletim sistemini çok önermem. Dilerseniz 8.1'e geçebilirsiniz ama bu sistemle Windows 7'te geçmek yazık olur.
Tamamen kaynak kullanımı azaltmak için geçmeyi planlıyorum ve görseli güzel. Ayrıca God of War falan Windows 7'de yapılmış. Geliştiriciler neden bunu kullanıyor diye de düşündürtmüyor.

Tamamen kaynak kullanımı azaltmak için geçmeyi planlıyorum ve görseli güzel. Ayrıca God of War falan Windows 7'de yapılmış. Geliştiriciler neden bunu kullanıyor diye de düşündürtmüyor.
Çünkü işlerini görüyor. Geliştiricilerin donanımları güçlü ama eski olabilir veya daha rahat ettikleri için kullanıyorlardır. Bu sisteme Windows 7 yükleyenin akli dengesini sorgulamak gerekir. Windows 10 LTSC, Server 2016 veya Windows 8.1 kurmayı deneyin.

Sisteminiz kötü değil. Windows 10' da kalmanızı öneririm. Birkaç küçük ayarlama ile HDD' li sistemlerde bile ciddi performans artışları sağlayabilirsiniz.
Şimdi Low Level Format yapıp öyle geçmeyi planlıyorum Windows 7'ye. Anlamsız Cpu kullanımları var Windows 10 da.
Çünkü işlerini görüyor. Geliştiricilerin donanımları güçlü ama eski olabilir veya daha rahat ettikleri için kullanıyorlardır. Bu sisteme Windows 7 yükleyenin akli dengesini sorgulamak gerekir. Windows 10 LTSC, Server 2016 veya Windows 8.1 kurmayı deneyin.
Neden akli denge ile bir alakası var anlamadım. Benchmark testlerinde Windows 7'nin, 10 geçtiği gerçekler var.

Render, complier yani benim çok kullandığım modelleme ve kodlama daha performanslı çalışmıyor mu Windows 7'de.

i7 7500U gibi düşük güçlü bir işlemcide bile boşta %0-%5 kullanım oluyor bende. Sorun sizin sisteminizde veya ayarlarınızda olabilir.
Tahmin ediyorum bilgisayar modelinizi. X9Z26EA.

Ben bir çok özelliği kapattım, daha da kaynak kullanımını düşürmek istiyorum o kadar. Cpu rahat davransın diye. Windows 10'da rahat değil.
asdasdasd.png

Tahmin ediyorum bilgisayar modelinizi. X9Z26EA.
Yanlış 😁. Bilgisayarım Inspiron 15 5567.
Ben bir çok özelliği kapattım, daha da kaynak kullanımını düşürmek istiyorum o kadar. Cpu rahat davransın diye. Windows 10'da rahat değil.
Kullanım %0 ama? O sistemde arka planda antivirüs ve bazı hizmetler açık olduğu sürece yavaş hissettirmesi normaldir diye düşünüyorum. Ben bilgisayarımda antivirüs dahi bulundurmuyorum, Windows Search ve Windows Update hizmetleri de kapalı. Sadece haftada bir Malwarebytes ile tarama yapıp siliyorum, bana yetiyor.

Tarihi eser bilgisayarınız varsa o zaman geçebilirsiniz ancak sizin bilgisayarınız modern.

Hem Windows 7'ye geçerseniz o SSHD'yi tam performansında kullanamazsınız. Windows 7 SSD'leri desteklememekte.

Windows 7'ye artık güvenlik güncelleştirmeleri de gelmeyecek. Bu da bir eksi.

Bana sorarsanız da Windows 8.1'e geçmenin bir mantığı yok. Bilenler bilir, Windows 10 kaputun altında aslında Windows 8.1. Windows 10'da Windows 3.1'den bile kalıntılar mevcut.

Kısacası Windows 10'da kalın. Eğer performanstan memnun değilseniz Ultimate Windows Tweaker, O&O App Buster ve O&O Shutup10 gibi programlarla gereksiz zımbırtıları kaldırabilirsiniz.
Son olarak ekleyeyim, sürücü desteği almazsınız.

Bu arada Windows 10 HDD ile işkence falanda değil. Şişmiş, eski bir Windows 10 kurulumu kullanıyordum Samsung SP1203N IDE HDD'm ile ve gül gibi de çalışıyordu. 100% HDD kullanımı sorununu falan asla yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı