Çözüldü Celeron N3350 için hangi işletim sistemini kurmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pxtersy

Zeptopat
Daha fazla  
Bigisayarım.
4 GB RAM.
Görüntü bağdaştırıcısı Intel(R) HD Graphics 500 (1 GB)
Disk sürücüsü wdc WD5000LPCX-21vhat0 (500 GB, 5400 RPM, SATA-ııı)
CPU türü dualcore Intel Celeron N3350, 2400 MHz (24 X 100)
Temel uygulamaları hızlı açacak Minecraft oyununun Launcher kullanımlı alt sürümlerinde düşük ayarda texture pack kullanarak 30 FPS üstünü rahat gösterecek.
Bunları sağlayacak hangi sistem var. W8.1 düşünüyorum olur mu?
Ne kurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Xfce ve Mate'in ne farkı var? Ben böyle Word dosyası ya da slayt filan hazırlamayacağım. Minecraft ve Chrome'da sıkıntı çektirmesin yeter. Hangisi daha iyi.

İkisi de çok rahat sağlar bu imkanı. Mate daha sade. Xfce ise özellikle rehberler ile bayağı şekilden şekile sokulabiliyor. İkisi arasından Xfce'nin daha fazla rehberi olduğundan onu seçmeniz daha iyi olur.
Bigisayarım.
4 GB RAM.
Görüntü bağdaştırıcısı Intel(R) HD Graphics 500 (1 GB)
Disk sürücüsü wdc WD5000LPCX-21vhat0 (500 GB, 5400 RPM, SATA-ııı)
CPU türü dualcore Intel Celeron N3350, 2400 MHz (24 X 100)
Temel uygulamaları hızlı açacak Minecraft oyununun Launcher kullanımlı alt sürümlerinde düşük ayarda texture pack kullanarak 30 FPS üstünü rahat gösterecek.
Bunları sağlayacak hangi sistem var. W8.1 düşünüyorum olur mu?
Ne kurmalıyım?

Linux Mint kur derim. Minecraft Linux tarafında çok daha iyi performans veriyor. Cinnamon sürümü tercih edebilirsin ama Mate veya Xfce sürümünü tercih etmen daha iyi olur.

Inun haricinde Zorin OS Lite, Xubuntu dağıtımlarına da bakabilirsin.

Linux Mint kur derim. Minecraft Linux tarafında çok daha iyi performans veriyor. Cinnamon sürümü tercih edebilirsin ama Mate veya Xfce sürümünü tercih etmen daha iyi olur.

Inun haricinde Zorin OS Lite, Xubuntu dağıtımlarına da bakabilirsin.

Tam olarak beklentilerime karşı ne önerirsin tam olarak şu gibisinden.

Linux Mint, Manjaro, Debian, Arch Linux, Zorin OS, Pardus, antiX Linux, MX Linux gibi dağıtımları kullanabilirsin. Tabii biraz tecrübe edinmen gerekiyor.

Benim önerdiklerimden hangisi hoşuna giderse seç indir. Özellikle Linux Mint Xfce veya Mate seçmen daha iyi olur tabii.

Linux Mint, Manjaro, Debian, Arch Linux, Zorin OS, Pardus, antiX Linux, MX Linux gibi dağıtımları kullanabilirsin. Tabii biraz tecrübe edinmen gerekiyor.

Hani Linux Mint, Zorin OS, MX Linux anladım. Hatta Pardus'u Debian'ı da anladım. antiX, Manjaro, Arch ne alaka?

Benim önerdiklerimden hangisi hoşuna giderse seç indir. Özellikle Linux Mint Xfce veya Mate seçmen daha iyi olur tabii.

Hani Linux Mint, Zorin OS, MX Linux anladım. Hatta Pardus'u Debian'ı da anladım. antiX, Manjaro, Arch ne alaka?
Xfce ve Mate in ne farkı var ? Ben böyle word dosyası yada slayt filan hazırlamayacağım. Minecarft ve Chromeda sıkıntı çektirmesin yeter. Hangisi daha iyi.

Xfce ve Mate'in ne farkı var? Ben böyle Word dosyası ya da slayt filan hazırlamayacağım. Minecraft ve Chrome'da sıkıntı çektirmesin yeter. Hangisi daha iyi.

İkisi de çok rahat sağlar bu imkanı. Mate daha sade. Xfce ise özellikle rehberler ile bayağı şekilden şekile sokulabiliyor. İkisi arasından Xfce'nin daha fazla rehberi olduğundan onu seçmeniz daha iyi olur.

Çözüm

Onları Linux yerine koymuyor musun? Ben çoğu distroyu ayrım yapmadan yazdım oraya. Manjaroyu da karalisteye dahil etmişsin :). Ne eksiği var Manjaro' nun? Ha dersiniz ki "bu kullanıcıya onlar gitmez" bunu bana "ne alaka?" demek yerine kullanıcıya "Bu distrolar senin için uygun değildir." diye belirtmen gerekir. Amacımız burada birbirimize "ne alaka?" demek değil. Bu kullanıcıya yardımcı olmak. Ayrıca Cinnamon dediğin DE için sistem biraz daha gelişmiş (iyi) olmalıdır. Adamın istediği hafif bir sistem. Belirttiğin Mate ve XFCE sürümleri kullanıcının ihtiyaçlarını karşılıyor buna katılıyorum.

Son düzenleme:
Onları Linux yerine koymuyor musun? Ben çoğu distroyu ayrım yapmadan yazdım oraya. Manjaro'yu da karalisteye dahil etmişsin :). Ne eksiği var Manjaro'nun? Ha dersiniz ki "bu kullanıcıya onlar gitmez" bunu bana "ne alaka?" demek yerine kullanıcıya "Bu distrolar senin için uygun değildir." diye belirtmen gerekir. Amacımız burada birbirimize "ne alaka?" demek değil. Bu kullanıcıya yardımcı olmak. Ayrıca Cinnamon dediğin DE için sistem biraz daha gelişmiş (iyi) olmalıdır. Adamın istediği hafif bir sistem. Belirttiğin Mate ve Xfce sürümleri ihtiyaçlarını karşılıyor buna katılıyorum.

Manjaro'nun son yıllarda yaptığı yanlışlara bir göz atmanı tavsiye ederim. Diğer dağıtımları adam yerine koymama değil, yeni Linux geçen adam Archlinux'u nasıl kursun kullansın? antiX22 ise bu sisteme sahip bir kullanıcının ihtiyacından fazla hafif.

Yeni konular

Geri
Yukarı