Celeron N4000 Sisteme İşletim Sistemi Ne Kurulmalı?

Ağ kartını ve ses kartı nasıl güncelleniyor hocam bir de neden Driver Booster önermediniz ki?
Ağ kartının markasının destek sayfasından indireceksin.Driver booster genellikle yanlış sürücüler kurup hatalara sebep oluyor.

4 GB RAM'e sahip Windows 10 yüklü bir bilgisayar kullandım yakın zamanda. Youtube'de videoları tam ekran yaparken bile takılıyordu, işlemcisi ise i5 10. nesil idi. Desteğini yitirmiş olsa da bu sistem de Windows 8 veya 7 kullanmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
Not: RAM'i 8 GB yapabilirsen Windows 10 öneririm.
Aslında ben Windows 7 Home Basic 32 bit kurmayı düsünüyorum hocam kasmaması için sizce hangi Windows 7 sürümünü ve bit değerini secmeliyim?

Hangi işletim sistemini kurmalıyım? Win 7, Win 8, Win 10.
Windows 10 4 GB RAM ile işkence oluyor bizzat görmüştüm zamanında. SSD yoksa o da ayrı bir dert. 8 GB RAM yapılabilecekse ve SSD alınacaksa Windows 10, durum yoksa Windows 8.1.
İşletim sisteminin hangi versiyonunu kullanmalıyım? Home, Pro vs.
Windows 8.1 kurulacaksa Pro, Windows 10 kurulacaksa (Ki bu sisteme pek tavsiye etmiyorum) Home daha iyi olur.
İşletim sisteminin hangi Bit değerini yüklemeliyim? X86, X64.
64 bit.
İşletim sistemine gelen güncellemeleri kapatmalı ve yüklememeli miyim?
Yüklemen iyi olur. Güncellik her zaman olmasa da iyidir.
İşletim sisteminden maksimum performans almak için neler yapmalıyım?
Driverları güncelleyin. Ekran kartı, Chipset, SATA, ve yenisi varsa internet.

Ekran Kartı:

Chipset:

SATA ve Internet:

Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini atın.

Windows 10 4 GB RAM ile işkence oluyor bizzat görmüştüm zamanında. SSD yoksa o da ayrı bir dert. 8 GB RAM yapılabilecekse ve SSD alınacaksa Windows 10, durum yoksa Windows 8.1.

Windows 8.1 kurulacaksa Pro, Windows 10 kurulacaksa (Ki bu sisteme pek tavsiye etmiyorum) Home daha iyi olur.

64 bit.

Yüklemen iyi olur. Güncellik her zaman olmasa da iyidir.

Driverları güncelleyin. Ekran kartı, Chipset, SATA, ve yenisi varsa internet.

Ekran Kartı:

Chipset:

SATA ve Internet:

Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini atın.
Çok ama çok teşekkür ederim başka driverlara gerek var mı yoksa böyle 1080P videoları kasmadan sorunsuz izleyebilir miyim?

Çok ama çok teşekkür ederim başka driverlara gerek var mı yoksa böyle 1080P videoları kasmadan sorunsuz izleyebilir miyim?
Benim bildiğim kadarıyla yok. Video konusunda bilemiyorum denemek lazım. Windows 8.1 ile akıcı olabilir. Sanırım 2x2 GB RAM kullanıyorsunuz. Belki Dual-Channel kurtarabilir durumu. Vivaldi tarayıcısı iyi gidebilir sisteminize, tarayıcı testi yaptığımda diğer tarayıcılara göre 200 MB daha az harcıyordu.

Geri
Yukarı