Celeron N4020 sistemde Windows 11, Windows 10'dan daha stabil

1697272026255.png

Farklı yazılımlar, farklı sürücüler, farklı kullanım alışkanlıkları...

7den beri hepsi modifiye şahin gibi devam ediyor zaten, kernel aynı.

Herkes için kötü olsaydı kimse Windows 11'e geçmez, geçse de orada kalmazdı. Mesela benim için tam bir fiyasko.

İşlemci ve chipset kaynaklı hata yada performans kayıplarında eski modeller daha fazla, marka olarak da AMD sistemler daha fazla sorun yaşıyor gibi gözüküyor. Genel olarak buglar, performans kayıpları ve hatta bellek sızıntısı şikayetleri devam etmekte. Ancak önemli bir kısım da şikayet etmiyor.

Kim nerede memnunsa orada kalsın. Artık bunun bir tartışma konusu olmaması lazım.

Çift çekirdek ile nasıl akıcı onu anlamadım?

Bende 8 çekirdek işlemci var Windows 11 gayet akıcı fakat Valorant yüzünden 10'a geçtim TPM olayı çok saçma geliyor.

11. nesil işlemci ile takılıyor, kasıyor bu durumu açıkla o zaman.
Celeron var ben de oyun olarak kötü ama günlük kullanım da iş yapıyor n4000 serisi çekirdek hızı olarak core 2 duo e7300la eşdeğer celeron n3060 n3350 sistemler berbattı ama n4000 serisi onlara göre günlük kullanımda daha iyi ayrıca ssd var zaten ssd olmasa kasar

Yani? Bu herkeste öyle olacağı anlamına gelmiyor.
işlemcinin haddine göre davranılırsa sorun olmaz celeron alıp 10 tane uygulama 20 tane sekme açarsan kasar elbette ama ben bu işlemcinin gücünün sınırını bildiğim için chrome yerine brave kullanıyorum ve max 4 sekme açarım 2013 altı oyunları düşük çözünürlükte bazen oynarım bitince silerim celeron asla alınmaz ama şuan 6 aydır işimi görüyor dediğim gibi çoğu güvenlik uygulaması bir çok arkada çalışan program kapalı

Geri
Yukarı