Cemaat yurdunda kalınır mı?

Hocam ben İsmailağa yurtlarında kaldım birkaç sene. Ben zıtlaştım onların istemeyeceği şeyler yaptım. Gitmeni önermem ama gideceksen zihnini sağlam tut.

Ben de messi.

Bu arada orada kalmak için kafayı yemiş olmak lazım. Hiç mi bu ülkede olan bitenleri bilmiyorsun?
Hocam bu cemaatin çoğu üyesini tanıyorum diğerlerine kıyasla o kadar da yobaz değiller. Ama vazgeçtim sonradan olmadık birşey çıkarsa başım belaya girer diye korkuyorum.

Hocam ben İsmailağa yurtlarında kaldım birkaç sene. Ben zıtlaştım onların istemeyeceği şeyler yaptım. Gitmeni önermem ama gideceksen zihnini sağlam tut.
Hocam onlar berbat ya. Akılları fikirleri karı kızda. Ülkede hukuk olmasa sokağa iner başı açık kadın keserler. (Öldürürler)

Arkadaşlar cemaatlerde tam olarak nasıl bir baskı uygulanıyor? Bunların normal bir öğrenci evi veya yurtdan farkı nedir? Bilmediğim için soruyorum.

Hocam bu cemaatin çoğu üyesini tanıyorum diğerlerine kıyasla o kadar da yobaz değiller. Ama vazgeçtim sonradan olmadık bir şey çıkarsa başım belaya girer diye korkuyorum.

Hocam onlar berbat ya. Akılları fikirleri karı kızda. Ülkede hukuk olmasa sokağa iner başı açık kadın keserler. (Öldürürler)

İşte ben bizzat kaldım oralarda. Gitme hiçbir cemaat yurduna.

Namaz kıl! Kur'an öğren! Kur'an oku! Tarikat lideri mezarına gidip dua oku! Dua ezberle!
Ben namaz kılıyorum zaten orası ayrı meselede benim kaldığım yerde zorla şalvar cübbe sarık giydirme falan baya birşey vardı.

Arkadaşlar cemaatlerde tam olarak nasıl bir baskı uygulanıyor? Bunların normal bir öğrenci evi veya yurtdan farkı nedir? Bilmediğim için soruyorum.
Hocam cemaatler tarikatlar arasında baya farklılıklar var. Şans meselesi. Ama çoğu genelde din işlerini zorla yaptırırlar. Atatürkçü Kemalist takılırsan da baya bir laf veya dayak yiyebilirsin. Ama benim dediğim cemaat diğerlerine göre fazla yobaz takılmıyorlar ondan açtım konuyu. Ama sabıkaları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı