Cemaat yurdunda kalınır mı?

Hocam cemaatler tarikatlar arasında baya farklılıklar var. Şans meselesi. Ama çoğu genelde din işlerini zorla yaptırırlar. Atatürkçü Kemalist takılırsan da baya bir laf veya dayak yiyebilirsin. Ama benim dediğim cemaat diğerlerine göre fazla yobaz takılmıyorlar ondan açtım konuyu. Ama sabıkaları var.
Her cemaat yobazdır. Bunu unutma.

Bu yaz,yaz kampına Aziz Mahmud Hüdayi vakfının İstanbul yaz kampına gittim(Aile şeyiyle) güzeldi ben memnun kaldım tek sıkıntı namaz kılmayan biri olduğum için zorla namaz kıldırıyorlardı herkese bir o yanı kötüydü zaten siz namaz kılıyormuşsunuz programımız şöyleydi sabah Kuran din dersleri falan oluyordu genelde yatıyordum derslerde sonra yemek yiyorduk yemekler gerçekten güzeldi her gün kesinlikle bir yemek etliydi ordan servislere atlayıp gezilere falan gidiyorduk gezilerde abur cubur vs. dağıtıyorlardı geliyorduk geziden yine namaz kılıyorduk sonra yatakhanelere çıkıyorduk serbesttik orada telefona falan bakıyorduk sonra akşam namazı yine yataklara gidiyorduk falan böyle güzel bir kamptı fena değildi hatta bizim abi baya baya iyiydi bizi akşam bile olsa salıyordu internet kafeye falan gidiyorduk sahile falan götürüyordu yemek yiyorduk sahilde bize cips,kola vs. falan ısmarlıyordu baya da kafa adamdı.

Bu siyasi ortam seneye bitecek adamlar isterse elbette senin geçmişini araştırabilirler. Bence 20 sene önce olsaydı neyse de bu kriteri bir düşün derim.
28 Şubat sonucunda 20 senedir bunlardan koltuğu kapamadılar. Bir daha deneyeceklerini pek sanmıyorum ama vazgeçtim gibi yurt işinden.

Bu yaz,yaz kampına Aziz Mahmud Hüdayi vakfının İstanbul yaz kampına gittim(Aile şeyiyle) güzeldi ben memnun kaldım tek sıkıntı namaz kılmayan biri olduğum için zorla namaz kıldırıyorlardı herkese bir o yanı kötüydü zaten siz namaz kılıyormuşsunuz programımız şöyleydi sabah Kuran din dersleri falan oluyordu genelde yatıyordum derslerde sonra yemek yiyorduk yemekler gerçekten güzeldi her gün kesinlikle bir yemek etliydi ordan servislere atlayıp gezilere falan gidiyorduk gezilerde abur cubur vs. dağıtıyorlardı geliyorduk geziden yine namaz kılıyorduk sonra yatakhanelere çıkıyorduk serbesttik orada telefona falan bakıyorduk sonra akşam namazı yine yataklara gidiyorduk falan böyle güzel bir kamptı fena değildi hatta bizim abi baya baya iyiydi bizi akşam bile olsa salıyordu internet kafeye falan gidiyorduk sahile falan götürüyordu yemek yiyorduk sahilde bize cips,kola vs. falan ısmarlıyordu baya da kafa adamdı.
Bana alıştırma süreci gibi geldi. Girdikten sonra bu kadar iyi davranmazlar.

Hiçbir şekil de kalmanı önermem Müslüman olsan bile her şeyi zorunlu olarak yaptırırlar zorunlu namaz, oruç gibi ve şiddet olayları çok fazla oluyor tanıdığım birçok kişi genel olarak saçma görülen sebepler yüzünden ağır şiddete maruz kaldı ve o yurt dönemlerini hayatlarının en kötü dönemleri olarak görüyor erlik tarikat serisini izlemeni şiddetle tavsiye ederim emin ol o seride anlatılanların tamamı yaşanmış şeyler.

28 Şubat sonucunda 20 senedir bunlardan koltuğu kapamadılar. Bir daha deneyeceklerini pek sanmıyorum ama vazgeçtim gibi yurt işinden.

Bana alıştırma süreci gibi geldi. Girdikten sonra bu kadar iyi davranmazlar.
2 sene gittim 2 sene de hiç bir sıkıntı sorun yaşamadım okuyacağınız yere de bağlı ama Antep'te çok haz almadım bunlardan.

Geri
Yukarı