Cennet için paradoks soru

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesela kafa mı karıştıran bir mevzu da huriler. (Bilmediğimden soruyorum.)

Şimdi o zamanlarda kadının değeri yoktu. Ki halen hor görülüyor. Erkeklere huri ödülü var. Peki kadınlara niye böyle bir ödüllendirme yok.

Karı koca cennetlik olduğunu varsayalım. Adam huriler ile. Peki ya kadın?

İşte bu benim için olumsuz bir durum. (Cennet ve cehennemi varlığı ile ilgili.)

Şimdi o zamanlarda kadının değeri yoktu. Ki halen hor görülüyor. Erkeklere huri ödülü var. Peki kadınlara niye böyle bir ödüllendirme yok.

Karı koca ikiside cennetlik ise birbiri ile eş olabilirler. Aslında yanlış değilsin. Araştırmak lazım. Zaten dinimize göre evlenmek bir emirdir. Mümkünse evlenmeye çalışır bir insan. Tamamen bekar olmak isteyenler, yanlızlık Allah'a mahsustur. O huri konusunu araştıracağım.

Bu videoları çeken kanaldan mı bahsediyorsun? :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Farkındayım. Önerme amacım ateist ve deistlere karşı sözleri.
Edit: Silemedim linkleri :D

Dünyayı bu kadar sorgulamayın ve ahiret hayatını dünya ile kıyaslamayın. Allah akıl vermiş mantık vermiş. Herkesin farklı bir sınavı var. Kimini imanıyla sınıyor, her şeyi sorguluyor o insan. Kimisini zenginlikle sınıyor, adamın her şeyi var ama aklı yok, 1 milyoncudan bir kaç parça eşya alıp 'camiye yardım', 'bir yol parası', 'bir ekmek parası' diye satmaya çalışıyor, evi varken sokakta yatıyor. Kimini de fakirlikle sınıyor, imanıyla sınanana Allah öldükten sonra soracak, ben sana beni bil diye bir sürü işaret gönderdim, ibretlik şeyler yarattım niye kafanı kullanıp iman etmedin? Zengine soracak, ben sana zenginlik verdim, sen bu zenginliği nasıl değerlendirdin, zekat verdin mi? Fakirlere yardım ettin mi? Dünyanın güzelleşmesi için harcadın mı? Yoksa har vurup harman mı savurdun? Burada en şanslı fakir olacak işte, çünkü hiç bir şeyi yok, ne kadar az mal o kadar kolaylık, imandan da sıkıntısı yok ise en kolay hesabı fakir verecek.

'Gılman'ın ne olduğunu araştır.

SoldierTR

Kanıtlanmaması saçlamak olamaz. Din bunun kanıtı sizin için olabilir. Ama bu dine inanmayan biri için bunu kanıt gösteremezsiniz.

Ayrıca abdest alma mevzusunda diyelim ki o zaman insanlar çok temiz olsaydı yani hijen kurallarına uysa idi, abdest almak diye bir kavram olacak mıydı?

Ufak bir çocuğa önerir gibi "tövbe et" ya "af dileyin" cümlelerini kullanmayınız. Nasıl sizin bir inancınız var ise bu da benim ki. Ben size Müslümanlık ya da Hristiyanlıktan çıkın demiyorum.
Beni sorduklarım bu durum hakkında kanıtlanamayan durumlar.

Dünyayı bu kadar sorgulamayın ve ahiret hayatını dünya ile kıyaslamayın. Allah akıl vermiş mantık vermiş. Herkesin farklı bir sınavı var. Kimini imanıyla sınıyor, her şeyi sorguluyor o insan. Kimisini zenginlikle sınıyor, adamın her şeyi var ama aklı yok, 1 milyoncudan bir kaç parça eşya alıp 'camiye yardım', 'bir yol parası', 'bir ekmek parası' diye satmaya çalışıyor, evi varken sokakta yatıyor. Kimini de fakirlikle sınıyor, imanıyla sınanana Allah öldükten sonra soracak, ben sana beni bil diye bir sürü işaret gönderdim, ibretlik şeyler yarattım niye kafanı kullanıp iman etmedin? Zengine soracak, ben sana zenginlik verdim, sen bu zenginliği nasıl değerlendirdin, zekat verdin mi? Fakirlere yardım ettin mi? Dünyanın güzelleşmesi için harcadın mı? Yoksa har vurup harman mı savurdun? Burada en şanslı fakir olacak işte, çünkü hiç bir şeyi yok, ne kadar az mal o kadar kolaylık, imandan da sıkıntısı yok ise en kolay hesabı fakir verecek.

'Gılman'ın ne olduğunu araştır.

Sorgulamak gerçek inancı sağlar. Çevrede İslam Dinine mensup olup Allah'a neden inandığını bilen insan sayısı az. Akıl doğru yolu bulursa hiçbir şey için sınır yok.
Bu sadece Müslümanlar için değil tüm herkes için geçerli.

SoldierTR

Kanıtlanmaması saçlamak olamaz. Din bunun kanıtı sizin için olabilir. Ama bu dine inanmayan biri için bunu kanıt gösteremezsiniz.

Ayrıca abdest alma mevzusunda diyelim ki o zaman insanlar çok temiz olsaydı yani hijen kurallarına uysa idi, abdest almak diye bir kavram olacak mıydı?

Ufak bir çocuğa önerir gibi "tövbe et" ya "af dileyin" cümlelerini kullanmayınız. Nasıl sizin bir inancınız var ise bu da benim ki. Ben size Müslümanlık ya da Hristiyanlıktan çıkın demiyorum.
Beni sorduklarım bu durum hakkında kanıtlanamayan durumlar.
Hristiyanlık ile Müslümanlığın arasında fark var haberin olsun. Abdest konusunda abdest almak sevaptır. Abdest alan bir insan ya kendisi için alır ya da Kur'an okumak, namaz kılmak için alır. Ölene kadar abdest alanda cennete gidebilir, sadece namaz kılacağı zamanlar vs. alanlarda cennete gidebilir. Siz İslam'ı çocuk işi olarak görüyorsunuz galiba. İnanç oyuncak değildir. Bir de mesela Hristiyanlık. Hz. İsa İslam'ı müjdelemesine rağmen inanmıyorlar buna. İşlerine gelmediği için ise değiştiriyorlar ve yeni nesile öyle bırakıyorlar. Yahudilerden hiç bahsetmeyelim. Diğer dinlere din demek saçma zaten. Ateizm ve Deizm ise bir inat olayından ibaret. Tesadüfe inanmaktır. Peki her varlığın (yoktan var edilen) sorunsuz yaratılmasının, her atomun sorunsuzluğunun, bu bahsettiğim patlama olayının vs. ve bunun gibi bir çok olayın sebebi tesadüf müdür? Kur'an'ı yazan (lafta insanın sana göre) kafasından attı ve 6000 küsür ayettede hepsi tuttu. Ve bu devam ediyor. Böyle büyük olaylar tesadüf diyelim. Herhangi bir kumar oyununu 6000 kere üst üste kazanıp hala kazanmaya devam eden kim var? Bu büyük "tesadüfler" aslında tesadüf değil. Konuyu kapatalım eğer arzu ederseniz. Araştırma yapmadan kendi dinini kurcalamak en büyük hatadır.

Müslüman değilsin herhalde. Saçmalama lütfen. İslam bunun kanıtı. Ben burada parfüm kanıtlayan sokak satıcısı değilim.
Sen de müslümansın galiba. Saçmalama lütfen. Süpermen'in yokluğunu veya görünmez adamın yokluğunu bana ispatlayamadıktan sonra bana neden inanmıyorsun deme. Sen görünmez adamın yokluğunu kanıtlayamazsın allah da aynen o biçimde bir fenomen.

Kadınlar için gılganlar var diye biliyorum.

Sen de müslümansın galiba. Saçmalama lütfen. Süpermen'in yokluğunu veya görünmez adamın yokluğunu bana ispatlayamadıktan sonra bana neden inanmıyorsun deme. Sen görünmez adamın yokluğunu kanıtlayamazsın allah da aynen o biçimde bir fenomen.
Duyguları kanıtlayabilir misin? Görünmez fakat var. O görünmez birinin kanıtını her yerde bulabilirsin. Sana gözükseydi her yer onunla kaplanırdı. Yerler gökler parçalanırdı. Bu sonsuz evreni aşardı. Neler söylüyorsun, neler... Pişman olacak ben değilim. Görevim budur, yerine getirdim. Seni davet ettim. İrade senin iraden. Hadi bakalım. İnşallah anlarsın bir gün.
Yokluk değil, varlık.

SoldierTR,

Hristiyanlık ile Müslümanlığın arasında fark var haberin olsun. Abdest konusunda abdest almak sevaptır. Abdest alan bir insan ya kendisi için alır ya da Kur'an okumak, namaz kılmak için alır. Ölene kadar abdest alanda cennete gidebilir, sadece namaz kılacağı zamanlar vs. alanlarda cennete gidebilir.

Ben ne soruyorum siz nasıl cevaplıyorsunuz.

Siz İslam'ı çocuk işi olarak görüyorsunuz galiba. İnanç oyuncak değildir. Bir de mesela Hristiyanlık. Hz. İsa İslam'ı müjdelemesine rağmen inanmıyorlar buna. İşlerine gelmediği için ise değiştiriyorlar ve yeni nesile öyle bırakıyorlar. Yahudilerden hiç bahsetmeyelim.

Yazdığım yorumlardan bunu çıkartıyorsanız tebrikler. Siz şimdi Amerika'da doğsa idiniz ve anneniz babanız Hristiyan olsaydı bunları yazacak mıydınız? Ya da Yahudi olsaydınız.

Diğer dinlere din demek saçma zaten. Ateizm ve Deizm ise bir inat olayından ibaret. Tesadüfe inanmaktır.

Bu sizin görüşünüz. Nasıl siz bir dine inanıyor ve bu görüşünüze saygı duymasını istiyorsanız insanların inancına sizde saygı duymak zorundasınız. Saçma ne demek? X kişi gelse burada Müslümanlık kadar saçma bir görmedim dese. Üstüne çullanırsın sanırım. Neyse..
Ya da yukarıda yazdığım gibi anneniz babanız yahudi olsaydı büyük bir ihtimalle sizde yahudi olacaktınız. Ve bu da bir tesadüf olacaktır. Coğrafi bir durum yani.

Peki her varlığın (yoktan var edilen) sorunsuz yaratılmasının, her atomun sorunsuzluğunun, bu bahsettiğim patlama olayının vs. ve bunun gibi bir çok olayın sebebi tesadüf müdür?

Tesadüf olmadığını siz ispatlayabiliyor musunuz? Hayır. Diyorsunuz ki Kuran'da yazıyor.

Kur'an'ı yazan (lafta insanın sana göre) kafasından attı ve 6000 küsür ayettede hepsi tuttu. Ve bu devam ediyor. Böyle büyük olaylar tesadüf diyelim. Herhangi bir kumar oyununu 6000 kere üst üste kazanıp hala kazanmaya devam eden kim var? Bu büyük "tesadüfler" aslında tesadüf değil. Konuyu kapatalım eğer arzu ederseniz. Araştırma yapmadan kendi dinini kurcalamak en büyük hatadır.

Araştırma yapmadan diyorsunuz da siz onu bırakın önce karşı tarafın inancına saygı duymayı öğrenin. Asıl büyük hata budur. Neyse size bundan sonra cevap yazmayı düşünmüyorum. Nedeni ise saygısızlığınız ve bilgisizliğinizdir. Bilgisizliğiniz der iken sorduğum soruya Kuran'da yazıyor deyip geçmenizdir. Ve sorduğum ya da yazdığım noktalara alakasız cevap vermenizdir. Neyse..

Göz ardı et; OK.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı