Cennet ve Cehennem kavramları var olduğumuz uzayda mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bu soruların cevabını biz bilemeyiz. İnsanın aklı yetmez.

Ne demişler:
"Fazla düşünme kafayı yersin" :D

Şahsen ben tek bir evren dahi olmadığına inanıyorken (çoklu evrenler kuramı) sen böyle bir şey diyorsun.
Sana şöyle cevap vereyim: Görebildiğimiz evrende olsaydı şu ana kadar bulmuştuk diye tahmin ediyorum. "Karanlık enerji" tanımıyla belirtilen kısımlarında olması mümkün olabilir ama fazla takma bu konulara. Sadece tahmin ile olasılıklara ulaşabileceğimiz bir konu. Bilim insanı olsaydık bunla ilgili sayısız kuram yazabilirdik.

Dostum pardon da bunun teknoloji sitesinde ne işi bence bunu bilen kişilere danış!

Burası teknoloji sitesi falan değil bir forum. Burada dünya gündeminden de bahsedersin müzikten de dinden de... Yeni geldiğin şu düşünceden belli oluyor zaten. Üstüne burası konu dışı istenen her şey tartışılır rahatsız oluyorsan bakmazsın.

Dostum bu soruların cevabını biz bilemeyiz. İnsanın aklı yetmez.

Ne demişler:
"Fazla düşünme kafayı yersin" :D

O söze bazen hak veriyorum çok takmamak lazım:D

İlk önce: "Cennet ve cehennem kavramları var mıdır ?" Sorusunu sormalısın bence. Bu iki kavramın varlığını iddia eden insanlar ve yazılı kaynaklar beni hiç tatmin etmemişti mesela.

Dini açıdan soruyorsan bu bilimsel durumu açıklayan bir sürü ayet mevcut. Dünya yedi kattan oluşur, cennet ve cehennem yedişer kattan oluşacaktır. Cennet ve cehennem kıyamet koptuğunda ortaya çıkacaktır, şuan yoktur. Bahsedilmiş paralel evren doğrudur.

Dini açıdan soruyorsan bu bilimsel durumu açıklayan bir sürü ayet mevcut. Dünya yedi kattan oluşur, cennet ve cehennem yedişer kattan oluşacaktır. Cennet ve cehennem kıyamet koptuğunda ortaya çıkacaktır, şuan yoktur. Bahsedilmiş paralel evren doğrudur.
Dünya beş katmandan oluşmuyor muydu ? "Paralel evren" in doğru olduğuna ulaşmanızı sağlayan argümanları bizimle paylaşır mısınız ?

Bunu hiçbir insan bilemez bence. Zira evren o kadar büyük ki yani benimde aşırı derecede merak ettiğim bazı şeyler var. Mesela kara deliklerin içinde neler var? veya da nereye götürüyor içine çektiği şeyleri? ve en merak ettiğim şeylerden bir tanesi de evrenin sonu var mı? Mesela sonsuz yakıtlı bir aracımız olsa ve bunun doğruca gökyüzüne kadar gitsek aşırı hızlı bir şekilde karanlığa doğru bir sona bir sınıra ulaşır mıyız? Diyelim ki ulaştık peki o ulaştığımız büyük sınırın arkasında ne var? işte bitmek bilmeyen paradokslar...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı