Cennet ve Cehennem kavramları var olduğumuz uzayda mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alper Karaca

Kilopat
Yer
Konohagakure
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç aydır aklımı kurcalayan bir soru var başlıktan da anlaşılacağı gibi. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Görüşlerinizi bekliyorum. ^_^

Son düzenleyen: Moderatör:
7 semânın üstünde diye biliyorum ben...

"Doğru mu biliyorum?" diye bi bakınayım derken şöyle garip bir şey buldum.

Artık inanan inanır, inanmayan inanmaz. Orasına ben karışamam. :D

Semalar...jpg

Son düzenleme:
O değilde bu uzay, evren oluşum konuları çok karışık. Ya benim kafam basmıyor yada bilim zaten tamamen açıklayamadı. En basitinden: Uzay nereye genişliyor?
Konuya gelirsek mümkün olabilir sonuçta uzay çok büyük. Dini açıdan araştırmak lazım bilmiyorum ama bence dışında olma olasılığı daha yüksek.

Ölündükten sonra ruh ve madde tanımları değişken biraz. Sorgula, sorgula, arkası kesilmeyen bir paradoks gibi. Ben 2 yıl aralıksız "Din ve Insan" kavramlarını sorguladım. Sonra bir arkadaşım sağolsun o noktaya son koydu. Elimi eteğimi çektim. Girme bu işlere anca kafan bulanıyor derim ben sana.

Soruya bir kere daha dönersek; Bunu kimse bilemez, tahmin edecek olursam bence değildir. Zira uzayda olsa insanoğlu yapar bir şey bulurdu. İnsanoğlu dünyadaki bilimi öğrenmek için burada çünkü. Diye düşünüyorum.

Uzay'ın içine girmeden sorguladıklarımızla o boşluğa düşeriz maalesef.
Hak din İslam inancına sahip her müslüman için cennnet ve cehennem kavramı vardır. Tartışmaya açık bir konu ama sonu yok...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı