Cep telefonuma nasıl daha iyi bakabilirim?

XEfe.Bey

Centipat
Katılım
16 Nisan 2021
Mesajlar
2.678
Çözümler
2
Merhaba arkadaşlar iyi geceler Redmi Note9 kullanıyorum ona nasıl daha iyi bakabilirim virüsten uzak tutmak için ve gereksiz dosyaları temizlemek bir program öneriniz var mı? Pil sağlığı için neler yapabilirim son olarak bir telefonu nasıl kullanırsak ömrü uzun olur?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Monterey

Kilopat
Katılım
6 Kasım 2019
Mesajlar
5.442
Makaleler
55
Çözümler
65
Yer
🌍
Pil sağlığı için %20 altına inmemesine özen göstermen yeterli. Şarj eksikliğinden dolayı kapanmamasına dikkat et.
Virüs için ise ne idüğü belirsiz APK dosyalarından uzak dur.
 

İSOPRO

Picopat
Katılım
11 Mart 2021
Mesajlar
227
Düzenli olarak güvenlik taraması yap bende Xiaoumi Redmi Note 8 Pro var hocam ve kendiliğinden yüklü bir virüs ve çöp temizleme programı var sizi en iyi o program korur o programı düzenli olarak açıp tarama yapmanızı tavsiye ederim.
 
Son düzenleme:

Kubilay Topçu

Femtopat
Katılım
24 Eylül 2021
Mesajlar
83
Yer
Trabzon
Virüs bulaşmaması için sadece Play Storedaki uygulamaları kullanmanız yeterlidir. Pil sağlığı içinse telefon şarjda iken kullanmamanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bunun dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Telefondaki yazılım siz tamamen şarj etseniz de uzun süre şarjda bıraksanız da bunu dengede tutar. Virüs programı kurmanızı tavsiye etmem. Pc gibi düşünmeyin, kesintisiz bir güç kaynağınız yok. Bu yüzden arkada sürekli çalışması pili sürekli kullanmasına sebep olacaktır. Bir de son olarak bunları fazla kafaya takmayın lütfen. Yoksa bir şeyin üstüne fazla düşmek aksi yollara sebep olabiliyor bazen. Tabii ki dikkat edin fakat takıntı derecesinde olmasın.
 

bec0

Picopat
Katılım
16 Aralık 2020
Mesajlar
120
Makaleler
1
Sık Sık cihaz ayarlarından temizlik yap şarjını %20 altına düşürme şarjda telefona bakma güvenli olmayan sitelere girme ve güvenli olmayan sitelerden dosya indirmesen yeter
 
Yukarı