Cep Telefonunu VPN olarak kullanmak

CanBWhite

Centipat
Herkese merhaba, öncelikle ilk defa konu açmış olduğumu belirtmek isterim. Yanlis yere açtıysam özür dilerim.

Cep Telefonunu VPN olarak kullanabilir miyiz? Kullanabilirsek nasıl?

Derdimi sizlere su şekilde aciklamak istiyorum:

Evimde bulunan modemime bağlı yine evimde bulunan bir telefon var. Ben istiyorum ki uzaktan hatta farklı şehirden elimde bulunan farklı bir telefon ile bu telefona bağlanayım ve bu telefonu bir vpn olarak kullanayım ve internet üzerindeki tüm işlemlerimi bu IP adresi üzerinden halledeyim. Yanlış anlaşılma olmasın sakın, amacım kendi evimdeki interneti uzaktan bedava kullanmak değil. Amacım sadece uzaktan yaptığım işlerde evimde bulunan modemin ip adresini kullanmak.

Yani kısaca telefonu vpn olarak kullanmak ve uzaktan bağlanıp onun bağlı olduğu modemin IP adresini kullanmak mümkun mü?

İstediğim program team wiewer falan değil sakın yanlış anlamayın. Ben sadece o IP adresini kullanmak istiyorum.

Bu bahsettiğinizi uzaktan çalışanlar ve güvenlik isteyenler Raspberry Pi ile hallediyorlar. Bütçeniz varsa RPi ve ekipmanlarını alabilirsiniz. OpenVPN Server kurmanız lazım. Bu şekilde tam olarak istediğinizi yapabilirsiniz. Ağınızda ekstra şifrelemeyle korunmuş olur. Düşünürseniz rehber paylaşabilirim. Telefonla yapana hiç denk gelmedim.

Son düzenleme:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz OpenVPN server kurulumu android üzerinde çalışabilir olacaksa, bunun nasıl yapıldığı hakkında bir rehber görmeyi çok isterim.
Rica ederim. Windows, Android, iOS ve macOS üzerinde çalışır. OpenVPN istemcisi yüklü olsun yeter. Zaten aşağıdaki rehberde de ayrıntılı olarak gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada şunu da ekleyeyim. İlla Raspberry Pi gerekli diye birşey söz konusu değil. Normal PC'de olabilir. RPi, avantajlarından dolayı tercih ediliyor. Mesela; küçük bir cihaz olduğu için evinizde/iş yerinizde istediğiniz bir yere konumlandırabilirsiniz. Aylarca açık bırakabilirsiniz. Hatta 2 yıl açık bırakan birine rastlamıştım. Bunlar dışında güç tüketimi düşük, faturaya diğerler cihazlar kadar etkisi olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı