Cep ve internet faturalarını ödemeyenlere kısıtlama!

261538

Megapat
Makaleler
98
Haber başlığını okuduğumda inanamadım, içeriği okudukça daha çok şaşırmaya başladığım bir haber.
b) Faturanın son ödeme tarihinde ödenmemesi halinde, abone bilgilendirilerek kısıtlanabilir ya da öncelikle kısıtlanma tedbiri uygulanmak üzere durdurulabilir.
(2) Hizmetin;
a) Kısıtlanması: abone hattının acil arama hizmeti ve işletmeci müşteri hizmetleri numarası hariç olmak üzere, giden aramalara ve kısa mesajlara kapatılması şeklinde, internet erişim hizmetlerinde, internet bağlantı hızının düşürülmesi veya asgari olarak abonenin borcunu ödemesine imkân verecek şekilde bazı internet sayfalarına erişim sağlanması,
b) Durdurulması: abone hattının, acil arama hizmeti hariç olmak üzere, gelen ve giden aramalar ile kısa mesajlara kapatılması ve internet erişim hizmetlerinin durdurulması
şeklinde uygulanabilir.
b) Hizmetin kısıtlandığı dönemde, aboneye en fazla kısıtlamanın başladığı tarihi takip eden ilk fatura kesim tarihine kadar ücret yansıtılabilir. Yeni fatura döneminin başlaması ile birlikte, hizmet durdurulur veya hizmetin durdurulması uygulamasında olduğu gibi ücret yansıtılmaksızın, hizmet kısıtlı olarak sunulmaya devam edilir.
İki satır yazmadan geçemeyeceğim, insanlar faturalarını ödeyemiyorsa çoğu unuttuğu için değil, ödeyecek parayı bulamadığı içindir, herkes birileri gibi en az 2-3 maaş almıyor. Yazıklar olsun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Haber başlığını okuduğumda inanamadım, içeriği okudukça daha çok şaşırmaya başladığım bir haber.

İki satır yazmadan geçemyeceğim, insanlar faturalarını ödeyemiyorsa çoğu unuttuğu için değil, ödeyecek parayı bulamadığı içindir, herkes birileri gibi en az 2-3 maaş almıyor. Yazıklar olsun...

Ne olacak bu ülkenin hali!

Aylarca ödememesi ayrı bir durum, tek bir faturanın ödenmemesi ayrı bir durum. Zaten geciktirenden faiziyle alıyorlar.

Bu karardan sonra daha çok kişi fazlasıyla mağdur olacaktır.

Benim de bu gün başıma gelen ilginç olay, annemin faturası gelmiş 30 lira son ödeme tarihi dünmüş, unuttum tabi sonra telefon lazım oldu kullanayım dedim o da ne!? Hat kısıtlandırılmış. Öte yandan İstanbul'daki kimsesiz havalimanını yapan firmanın da kredi taksitleri ertelenmiş ayrıca faizi de düşürülmüş. Bu hükümet ve destekçilerine gram hakkımı helal etmiyorum.

Ne var bunda anlamadım. Zaten fatura ödemezsen zaten kapanır. Eskiden de böyleydi.
O zaman ben de ödemeyeyim. Hiç kimse ödemesin her şey bedava olsun.😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Son ödeme tarihi kaldırılsın, fatura kesiminden 24 saat içinde ödemezse akşama polis baskın versin. Açma kapama ücreti denilen saçmalığı kaldırın önce, yaptığınız şey uzaktan bir tıkla hizmeti açmak veya kapamak, uzaklardan eleman getirip sayaçtaki mührü sökmekle bir değil bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı