Cerrahpaşa Tıp mezunu bir kişi yurt dışında doktor olabilir mi?

Atıf karakurt

Femtopat
Merhaba herkese iyi forumlar. İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Üniversitesiyi bitirdiğimde yurt dışında bir kariyer planlıyorum, orada yaşamak istiyorum (özellikle İngiltere). Bunun mümkünatı var mı? Ne kadar zor bir hedef? İlk senemden Tus'a hazırlanır gibi çalışıyorum. İngiltere de doktorların alım gücü nasıldır, uzman doktor olunabilir mi, uzman doktorların alım gücü nasıldır gibi sorular kafamı kurcalamakta. Bilen birileri beni aydınlatabilir mi?

Alım gücü gayet iyi doktorların. Yüksek bir Ielts skoru ve 2 tane İngiltere tıp yeterlilik sınavına girdikten sonra başarılı olursanız gerisi göçmenlik ve çalışma izni başvurusu sanırım. Sosyal medyada ingiltereye giden doktorların açtığı sosyal medya hesapları var daha da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alım gücü gayet iyi doktorların. Yüksek bir Ielts skoru ve 2 tane İngiltere tıp yeterlilik sınavına girdikten sonra başarılı olursanız gerisi göçmenlik ve çalışma izni başvurusu sanırım. Sosyal medyada ingiltereye giden doktorların açtığı sosyal medya hesapları var daha da detaylı bilgi alabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı