Çeşitli GNU/Linux Dağıtımlarının Kurulumları

Madem öyle, blog açayım. Ancak bu konuda burada dursun. Buradan bilgi alışverişinde bulunuruz. Yeni rehber hazırlayanlar buraya yazarlar. Daha önceki bildiğiniz rehberleri de buraya eklerseniz blog gönderisine eklerim?

Blog gönderisi açabilmek için 100 mesaj olması gerekiyormuş. Bugün akşama açarım ancak herhalde.

Eski laptopum için hızlı ve stabil dağıtım hangisidir?
Ne kadar eski olduğuna göre değişir. 1GB RAM varsa başlangıç için Lubuntu 18.04 öneririm. Daha sonra GNU/Linux'u öğrendiğinizde Arch Linux ve WM'ler ile aşırı hafif bir konfigürasyon oluşturursunuz.

2GB RAM varsa Linux Mint XFCE, Linux Lite veya Xubuntu.

4GB RAM varsa da Kubuntu öneririm.

8GB RAM varsa Pop!_OS veya Ubuntu olabilir.

(Tek olay RAM değil tabi ki fakat işlemcileri sallayamayacağım için RAM üzerinden sınıflandırma yaptım.)

@Kerem00
1594124658194.png

Hocam bilmeyenler bu rehber yerine video anlatımlardan faydalanırlar :D

Tercih meselesi o, bazıları video sever, bazıları yazılı anlatım.
Yaklaşık 10 15 dk galiba daha kısada olabilir. Evet gönderi düzenlemeye kapanıyor yazı yazılabiliyor.

Halen düzenleme yapılabiliyor. Bir nokta ekledim.
Blog gönderisi açabilmek için 100 mesaj olması gerekiyormuş. Bugün akşama açarım ancak herhalde.

Blog gönderisini açtım. Eklenecek rehberleri buradan ya da blog gönderisinin altına yazarsanız eklerim.
Blog gönderisini açtım. Eklenecek rehberleri buradan ya da blog gönderisinin altına yazarsanız eklerim.

Yav blogu da yanlış açmışım. :(
Blogumuz buradadır.

Çeşitli GNU/Linux Dağıtımlarının Kurulumları

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı