GNU/Linux dağıtımlarının simgesi gözükmeli

342746

Kilopat
Makaleler
10
Sayın moderatörler ve yönetim. Aslında tüm Windows sürümlerinin simgesi işletim sistemi bölümünde gözüküyor. GNU/Linux dağıtımlarından benim gördüklerim sadece Ubuntu ve Gentoo gözüküyor. Bilindik dağıtımların da gelmesi iyi olmaz mı? Hem böyle bir yenilik GNU/Linux sorunlarını çözülmesine yardımcı olur.

Sayın moderatörler ve yönetim. Aslında tüm Windows sürümlerinin simgesi işletim sistemi bölümünde gözüküyor. GNU/Linux dağıtımlarından benim gördüklerim sadece Ubuntu ve Gentoo gözüküyor. Bilindik dağıtımların da gelmesi iyi olmaz mı? Hem böyle bir yenilik GNU/Linux sorunlarını çözülmesine yardımcı olur.
Bu sanırım bu pluginin yapımcısıyla alakalı.

Ya da profil sayfasına işletim sistemi adını yazabilmek iyi olabilirdi. Sonuçta her dağıtımın user-agent'i yok. Bu Pardus Forumları'nda olan bir şeydi.
ekran görüntüsü.png.png

Fakat Pardus Forumları XenForo değil Discourse kullanıyor. Bu yazılımların aralarında birçok farklılık var. Mesela Discourse Ruby gibi dillerle programlanmışken XenForo PHP gibi dillerle programlanmıştır. XenForo özel mülk bir yazılımken Discourse özgür bir yazılım (GPL v2). Discourse özgür bir yazılım olduğundan daha kolay müdahele edilebiliyor.
@Recep Baltaş bu işin üstesinden gelebilir.

Son düzenleme:

Linux'ta Windows gibi ayırt etmek o kadar basit değil web tarafında. Ancak imkansız değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı