Çeşitli W10 Modlu ISO deneyimlerim ve Valorant FPS değerleri

• Konuyu başlatan Jukac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 388
  • Görüntüleme 64B
Direk sürüm ismi veremem her oyun her sürümü desteklemiyor. Oynadığınız oyunun desteklediği en alt sürümü kullanmanızı öneririm. Ben mesela Valorant oynadığım için 1803 veya 1809 kullanıyorum. Set timer res kurulum için rehber mevcut. Ama str 4-5 sene öncesinin sürümleri için tavsiye ediliyor. Ben şu an danskenin memorycleaner uygulamasını kullanıyorum tavsiye ederim. - set timer res. / Windows Hizmetler’de (Services.msc) çalışan Set Timer Resolution Service

Memory cleaner / Download Memory Cleaner - MajorGeeks Memory cleaner indirdikten sonra ‘c:/windows' klasörüne atın sonra yönetici olarak çalıştırın. Ayarlardaki saniyeyi 10 sec üstündeki zamanı ise 10000 yapın. Ortadaki 2 ayarın tikini kaldırın. En üst 2 ve en alt 3 tikli olması gerek.

@231981[/USER] latencymon test sonuçlarını yazarsan daha sağlıklı olur dpc üzerinden karar vermek doğru olmaz.

Gecikme değerleriniz gayet iyi. Valorant minimum 1803 sürümü istiyor Warzone hakkında fikrim yok. Oynadığınız oyunların desteklediği en alt sürümü kullanabilirsiniz. Atlas değerleriniz de güzel bir problem yok. Aklınızda olsun Custom ISO kullanırken ekran kartı harici driver kurmamaya özen gösterin. Zaten birçoğu Windows içerisinde kurulu geliyor. Custom'un esprisi bu zaten ekran kartını ve oyunu kur oynamaya başla. Ekstra olarak bazı oyunlar DirectX isteyebiliyor.

Hocam gecikmeler böyle. Düşük gecikme olduğu için 1607 LTSB kurdum ama bu değerlerin altına düşüremedim. Calpyto'nun güç profilini kullanıyorum işlemci %100 çalışıyor gözüküyor. Sence de yüksek değil mi bu değerler?
Ekran Alıntısı.JPG

Hocam gecikmeler böyle. Düşük gecikme olduğu için 1607 LTSB kurdum ama bu değerlerin altına düşüremedim. Calpyto'nun güç profilini kullanıyorum işlemci %100 çalışıyor gözüküyor. Sence de yüksek değil mi bu değerler?Eki Görüntüle 1692722
Değerler çok kötü değil ama çok iyi de değil. Format sonrası ekra kartı harici driver yüklüyor musun? Evet idle off olunca %100 gözükmesi normal. Bir de idle on ile test yapın fark hangisinde daha iyiyse onu kullanın. Biosta SMT , Global C state , opcache control, ayarlarını kapatmakta gecikmeyi düşürüyor. Ek olarak custom iso kullanırken ekran kartınızı herhangi bir çekirdeğe atarsanız gecikme daha düşük olacaktır. Bu rehber kullandığınız güç planının sahibi. Gecikmeyle alakalı yapılabilecek tüm ince ayarlar burada. Calypto's Latency Guide

@Jukac Şu an EagleOs 1809 kullanıyorum haftada 1 değiştiriyorum ben, hem test ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam sizin verdiğiniz idle off komutunu kullanınca cpu kullanımım sabit %100 kalıyor. Ama gecikme değerimde ciddi bir düşüş oldu.

1678206178233.png

Değerler çok kötü değil ama çok iyi de değil. Format sonrası ekra kartı harici driver yüklüyor musun? Evet idle off olunca %100 gözükmesi normal. Bir de idle on ile test yapın fark hangisinde daha iyiyse onu kullanın. BIOS'ta SMT, global C state, opcache Control, ayarlarını kapatmakta gecikmeyi düşürüyor. Ek olarak Custom ISO kullanırken ekran kartınızı herhangi bir çekirdeğe atarsanız gecikme daha düşük olacaktır.

@Jukac şu an eagleos 1809 kullanıyorum haftada 1 değiştiriyorum ben, hem test ediyorum.

Ekran kartı haricin kulaklık sürücümü kuruyorum bir de Realtek ses sürücüsünü. BIOS'ta ki gereksiz ayarlar da kapalı bu arada overclock yaptığım için. Ekran kartını da 5 ve 7. çekirdeğe atadım aslında sanal çekirdek oluyor sanırım bu ikisi. 1607 LTSB kurdum şu an da biraz bunu denemek istiyorum. RekOS hariç hiçbir Custom ISO'yu beğenmedim. Özellikle atlas çöp. Xos 1803 demiştin onu da denedim pek bir esprisi yok aslında onun da. Yalnız bir şey fark ettim. Özellikle RekOS da çok fazla kapatılmış aygıt var aygıt yöneticisinde bunlar gecikme düşürme için mi? Eğer öyleyse hangilerini kapatmam lazım?

Hocam sizin verdiğiniz idle off komutunu kullanınca CPU kullanımım sabit %100 kalıyor. Ama gecikme değerimde ciddi bir düşüş oldu.

Eki Görüntüle 1693606

Cidden çok iyi şu an da gecikme. Ben bir türlü düşüremiyorum nedense her şeyi de denedim. Format sonrası hiçbir şey kurmasam dahi yüksek bende.

Son düzenleme:
Cidden çok iyi şu an da gecikme. Ben bir türlü düşüremiyorum nedense her şeyi de denedim. Format sonrası hiçbir şey kurmasam dahi yüksek bende.
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Yeni sürümlerde yüksek çıkıyor. 1709 kullansam muhtemelen 0.5 civarı çıkardı.

Geri
Yukarı