Çeşitli W10 Modlu ISO deneyimlerim ve Valorant FPS değerleri

• Konuyu başlatan Jukac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 388
  • Görüntüleme 63B
Eğer sistem stabil ise bence bir sorun olmaz.

Hocam anlık drop olabiliyor bazen oyunlarda. Bu gecikme çok fazla bana göre. İnternetten araştırıyorum adamlar 2-3 ayar yaptıktan sonra maksimum 20us gecikme görüyor ben bir sürü şey deniyorum 500us gecikmenin altına düşüremiyorum ne yapacağımı bilemedim. Bu gecikme yüzünden anlık drop ve FPS düşmesi oluyor zaten. Sistem stabil değil. BIOS'u sıfırladım denedim yine aynı. Çok garip.

Hocam anlık drop olabiliyor bazen oyunlarda. Bu gecikme çok fazla bana göre. İnternetten araştırıyorum adamlar 2-3 ayar yaptıktan sonra maksimum 20us gecikme görüyor ben bir sürü şey deniyorum 500us gecikmenin altına düşüremiyorum ne yapacağımı bilemedim. Bu gecikme yüzünden anlık drop ve FPS düşmesi oluyor zaten. Sistem stabil değil. BIOS'u sıfırladım denedim yine aynı. Çok garip.
Valla ben 3 farklı sistem'de farklı os'lar kullanıyorum, çünkü birinde sabit olan şey diğerinde sabit olmuyor. AMD sistemim de ReviOS mesela çok stabil, intel'de değil mesela.

Vallahi ben 3 farklı Sistem'de farklı OS'lar kullanıyorum, çünkü birinde sabit olan şey diğerinde sabit olmuyor. AMD sistemim de ReviOS mesela çok stabil, Intel'de değil mesela.

Vallahi hocam şu an normal LTSC 2021 kurdum fena değil gibi. Söylediğin ReviOS nasıl? FPS değerlerinde artış var mı?

Vallahi hocam şu an normal LTSC 2021 kurdum fena değil gibi. Söylediğin ReviOS nasıl? FPS değerlerinde artış var mı?
Kardesim merhaba dplatencychecker programındaki us a çok aldanma. O timer resolution programına göre değişiyor. Eğer gerçekten düşük gecikme ve yüksek fps istiyorsan xos 1803 veya imos 1809 öneririm. Discord sunucularına girip desteklenmeyenler listesine göz gezdirmeyi unutmayın.

En düşük gecikme hangisinde hocam?
Nereden bulabilirim bu güç planını ve sisteme nasıl enjekte ederim? Son olarak idle off/on olayı tam olarak ne, hangi ayar bu? Teşekkürler.
En düşük gecikme eski windowslarda oluyor. Yani windows 7 en düşük ama oyun desteği yok denecek kadar az. Yani özet olarak oyununuzun desteklediği en eski sürümü kullanmak en düşük gecikmeyi ve Fpsyi verir. İdle off/on olayına gelecek olursak güç planındaki bir ayarı değiştirerek işlemciyi %100 olarak çalıştırıyor görev yöneticisinde. Çok tavsiye etmiyorum sıcaklık artırdığından dolayı. güç planı olarakta herhangi bir custom güç planı kullanabilirsiniz.

Discord - A New Way to Chat with Friends & Communities Linkteki dosyada güç planları mevcut. Tavsiyem ggos 0.8.2 veya Zoyata güç planını kullanmanız.

Buda idle on/off cmd kodları.

Disable idle: (more responsive, higher temperature/power usage)
powercfg -setacvalueindex scheme_current sub_processor 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad 1
powercfg -setactive scheme_current

Enable idle: (less responsive, lower temperature/power usage [Windows default])
powercfg -setacvalueindex scheme_current sub_processor 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad 0
powercfg -setactive scheme_current

Son düzenleme:
Teşekkür ederim şu an atlas OS'yi deneyeceğim birkaç yer öneriyor hep.

Atlas'ı denedim hocam hiç beğenmedim. Oyunlar da sürekli FPS düşmesi falan yaşattı bana. Sistemden sisteme göre değişiyor gerçi ama istersen deneyebilirsin. En güzel performansı RekOS 1709 da aldım. Forza Horizon 4 açmadığı için kullanmadım.

Kardesim merhaba dplatencychecker programındaki us a çok aldanma. O timer resolution programına göre değişiyor. Eğer gerçekten düşük gecikme ve yüksek FPS istiyorsan xos 1803 veya imos 1809 öneririm. Discord sunucularına girip desteklenmeyenler listesine göz gezdirmeyi unutmayın.

Xos'a girdim aslında ama kararsız kaldım. LTSC 2021 kurdum fena değil gibi. Tekrar format atmak falan uğraşmak istemiyorum. 1607 sürümün de bile 500'ün altında gecikme alamadım. BIOS'u sıfırladım ayarları tek tek denedim ama hiç düşmüyor. Bir ara 30'a düşüp geri 500'e yükseliyordu onu neden yaptı bilmiyorum. Hiç sabit değil. Belki de anlık drop ve FPS düşmelerinin sebebi de bu olabilir. Benim sistem de en yüksek gecikmeyi USB 1.1 & 2.0 denilen bir aygıt yapıyor. Bir türlü çözemedim. Xos'un FPS testi falan da yok hiç her yere baktım ama. Bir de güç planı olarak idle off calypto kullanıyorum %100 kullanması sorun olur mu yoksa tek dezavantajı sıcaklık mı? Benim sıcaklık sorunum yok çünkü sürekli böyle kullansam sorun yapar mı?

Hocam konu dışı olacak ama işlemcinizden memnun musunuz?

Güzel işlemci. 4.5GHz'de kullanıyorum şu an da. En yüksek 45 derece falan gördüm. Zalman cnps10X optima soğutucu ile kullanıyorum tek fan. Zalman stc7 termal macun uyguladım. Termal macun da çok önemli burada.

Atlas'ı denedim hocam hiç beğenmedim. Oyunlar da sürekli FPS düşmesi falan yaşattı bana. Sistemden sisteme göre değişiyor gerçi ama istersen deneyebilirsin. En güzel performansı RekOS 1709 da aldım. Forza Horizon 4 açmadığı için kullanmadım.

Xos'a girdim aslında ama kararsız kaldım. LTSC 2021 kurdum fena değil gibi. Tekrar format atmak falan uğraşmak istemiyorum. 1607 sürümün de bile 500'ün altında gecikme alamadım. BIOS'u sıfırladım ayarları tek tek denedim ama hiç düşmüyor. Bir ara 30'a düşüp geri 500'e yükseliyordu onu neden yaptı bilmiyorum. Hiç sabit değil. Belki de anlık drop ve FPS düşmelerinin sebebi de bu olabilir. Benim sistem de en yüksek gecikmeyi USB 1.1 & 2.0 denilen bir aygıt yapıyor. Bir türlü çözemedim. Xos'un FPS testi falan da yok hiç her yere baktım ama. Bir de güç planı olarak idle off calypto kullanıyorum %100 kullanması sorun olur mu yoksa tek dezavantajı sıcaklık mı? Benim sıcaklık sorunum yok çünkü sürekli böyle kullansam sorun yapar mı?

Güzel işlemci. 4.5GHz'de kullanıyorum şu an da. En yüksek 45 derece falan gördüm. Zalman cnps10X optima soğutucu ile kullanıyorum tek fan. Zalman stc7 termal macun uyguladım. Termal macun da çok önemli burada.

Geri dönüş için teşekkürler. Genelde FX serisi sıcak çalışır, çekirdek fazla ama performansı düşük gibi şeyler söyleniyor. Ekran kartınızı rahatlıkla besliyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı