Çevremdeki şişman insanlar spor yapmam ile dalga geçiyor

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Bunu gerçek sporcular anlar. Ben uzun zamandır vücut geliştirme ile uğraşıyorum bu beni olumlu etkiliyor ve yapmayı sevdiğim şeylerin başında yer alıyor. Ama şişman diyebileceğimiz kategorideki insanlarla bu tür şeylerden sohbet ettiğim zaman bana sürekli "gelişememişsin", "rahatça teklerim seni", "ben daha ağır kaldırıyorum" gibi söylemlerde bulunuyorlar. Aslında spor konusunu açan onlar. Tişört giyince egoist bir insan olduğum için giydiğimi düşüneninden tut hayatında eli demire değmemesine rağmen kollarının büyüklüğünü yağ değil de kas zanneden ve gelipte utanmadan "form analizi yapacağım sana" diyen insanlar. Merak ediyorum bunun nesinden zevk alıyorlar? Ben şahsen dediklerinden etkilenmiyorum hatta sweatlerinden sarkan göbeklerine seri bir bakış atıp "öyle mi kanka" dediklerim de oluyor. Yüzleri kızarıyor çoğu zaman. Son zamanlarda bu vücut geliştirme çok popüler oldu özellikle yukarıda bahsettiğim kategorideki insanlar sporu ergenliğin de verdiği hislerle çok yanlış anlıyor sonucunda da böyle insanlar çıkıyor ortaya. Siz bu konu hakkında ne düşüyorsunuz?

Kendilerini tatmin ediyorlar sadece o kadar. Başkasını aşağılayarak kendini onunla aynı seviyeye getirmeye çalışmak gibi bir şey. Piskolojik davranışlarda galiba bunun bir ismi vardı. Annem bile yaptığı için ben normal karşılıyorum artık.

Bunu gerçek sporcular anlar. Ben uzun zamandır vücut geliştirme ile uğraşıyorum bu beni olumlu etkiliyor ve yapmayı sevdiğim şeylerin başında yer alıyor. Ama şişman diyebileceğimiz kategorideki insanlarla bu tür şeylerden sohbet ettiğim zaman bana sürekli "gelişememişsin", "rahatça teklerim seni", "ben daha ağır kaldırıyorum" gibi söylemlerde bulunuyorlar. Aslında spor konusunu açan onlar. Tişört giyince egoist bir insan olduğum için giydiğimi düşüneninden tut hayatında eli demire değmemesine rağmen kollarının büyüklüğünü yağ değil de kas zanneden ve gelipte utanmadan "form analizi yapacağım sana" diyen insanlar. Merak ediyorum bunun nesinden zevk alıyorlar? Ben şahsen dediklerinden etkilenmiyorum hatta sweatlerinden sarkan göbeklerine seri bir bakış atıp "öyle mi kanka" dediklerim de oluyor. Yüzleri kızarıyor çoğu zaman. Son zamanlarda bu vücut geliştirme çok popüler oldu özellikle yukarıda bahsettiğim kategorideki insanlar sporu ergenliğin de verdiği hislerle çok yanlış anlıyor sonucunda da böyle insanlar çıkıyor ortaya. Siz bu konu hakkında ne düşüyorsunuz?
Siz de onlarla dalga geçin bence. Ben spor yapan birisi değilim, bu yüzden vücudum kötü ve zayıfım. Bir şişman insan bana laf attığı zaman kendisine maymun ailesinden bir hayvanı örnek gösteriyorum.

Öncelikle dövüşte kütlenin yanında teknik de önemli. O arkadaşların elleri birleşmiyordur. İkinci olarak kaslı olmakta statü arttırmaz böyle bir algı var spor yapanlar tanrı gözüyle bakılıyor. Karakter de önemli. Sizin olayınızda ise en azından siz sağlıklısınız. Onlar bir süre sonra hastanelerde sürünürken veya TLC ağır yaşamlarda oynarken siz mutlu mutlu hayatı yaşayacaksınız. Onlar kendi hastalığına bahane arıyor. Siz sporunuza devam edin. Zaten vücut tiplerini geçtim o karakterde bir insana değer vermez akıllı olan pek kimse.

Maalesef elimde olan bir şey değil okul sonuçta. Yakın zamanda başka okula nakil aldırıp tekrardan başlayacağım bazı şeylere.
Bol şans, kötü yere denk gelmişsin.

Benim de gittiğim vakitlerde kızlar problemdi; kimisi "niye egolu egolu yürüyorsun!?" derdi kimisi de yiyecek gibi bakıyordu ama sınır çizmek önemli işte.

Geri
Yukarı