CFMoto 450SR nasıldır?

450SR'ın yağ şu karıştırma, krank kırma ve yatak sarma olaylarının istisnasız her biri motoru düzgün kullanmayan insanlar yüzünden oluyor. Çin malı da olsa herhangi bir motor 1.000 kilometrede böyle arızalar vermez. Motora tecavüz eder gibi tek tekerden inmezseniz gayet doğal arızalar bunlar. Parça kalitesi olarak çok üstün bir motor fiyatına göre. Bazı bayiler 270 bine veriyor diye duydum. Bunun yanında RS457 de bir seçenek olabilir fakat mayıs ayında geldiği gibi zam yapılacağını düşünüyorum.

450Sr'ın yağ şu karıştırma, krank kırma ve yatak sarma olaylarının istisnasız her biri motoru düzgün kullanmayan insanlar yüzünden oluyor. Çin malı da olsa herhangi bir motor 1.000 kilometrede böyle arızalar vermez. Motora tecavüz eder gibi tek tekerden inmezseniz gayet doğal arızalar bunlar. Parça kalitesi olarak çok üstün bir motor fiyatına göre. Bazı bayiler 270 bine veriyor diye duydum. Bunun yanında RS457 de bir seçenek olabilir fakat mayıs ayında geldiği gibi zam yapılacağını düşünüyorum.

Evet 270 ile 280 arası ilanlar gördüm. 0km olduğu için biraz heyecanlanmadım değil.

Evet gayet hızlı viraj kabiliyeti olsun güzel makine ama alınmaz. Eğer enduro isterseniz 267 bin YTL'ye sıfır crf 250 Rally var. Duke veya RC 390 var aprilla vs var. Seçenek bol yani.
Neden alınmaz yedek parçası çok pahalı ve yok. Motorun Türkiye fiyatı 9 bin dolar gibi ekran 1k dolar ediyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Zaten ekran yok piyasada.
Yatak saranlar mı dersin krank eline alan mı dersin bolca var. Motor güzel kötü değil ama 450sr binmek için zengin olmak lazım.

Son düzenleme:
Evet gayet hızlı viraj kabiliyeti olsun güzel makine ama alınmaz. Eğer enduro isterseniz 267 bin YTL'ye sıfır crf 250 Rally var. Duke veya RC 390 var aprilla vs var. Seçenek bol yani.
Neden alınmaz yedek parçası çok pahalı ve yok. Motorun Türkiye fiyatı 9 bin dolar gibi ekran 1 dolar ediyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Zaten ekran yok piyasada.
Yatak saranlar mı dersin krank eline alan mı dersin bolca var. Motor güzel kötü değil ama 450sr binmek için zengin olmak lazım.
Çok doğru bir yere değindiniz ekranı aşırı pahalı bir kırsanız yandınız. Hayır yani ekran paraya çok sağlam bilgisayar toplarsınız ekran dahil niye bu kadar pahalı ve zor bulunuyor?

Çok doğru bir yere değindiniz ekranı aşırı pahalı bir kırsanız yandınız. Hayır yani ekran paraya çok sağlam bilgisayar toplarsınız ekran dahil niye bu kadar pahalı ve zor bulunuyor?

Hocam bilmiyorum yurt dışında ve Çin'de yaşanlarla sosyal medya üzerinden konuştum herkes böyle olduğunu duyunca şaşırdı adam diyor ki bana buradaki Japon malından daha pahalı sizde cfmoto😅
İşin en kötü yanı 2023 yılında Dünya'da en çok sattığı ülke Türkiye. Ona rağmen yedek parça yok. Hocam kırmayı geç çalınsa bir şekilde ne olacak ekran? Sadece 450 değil ki 250nk vs hepsinde pahalı ve yok zaten. Muhtemelen olmadığı için bu kadar pahalı ama satan kişiler kesinlikle 4 5 katı fiyata satıyor.

Hocam bilmiyorum yurt dışında ve Çin'de yaşanlarla sosyal medya üzerinden konuştum herkes böyle olduğunu duyunca şaşırdı adam diyor ki bana buradaki Japon malından daha pahalı sizde cfmoto😅
İşin en kötü yanı 2023 yılında dünya'da en çok sattığı ülke Türkiye. Ona rağmen yedek parça yok. Hocam kırmayı g çalınsa bir şekilde ne olacak ekran? Sadece 450 değil ki 250nk vs hepsinde pahalı ve yok zaten. Muhtemelen olmadığı için bu kadar pahalı ama satan kişiler kesinlikle 4 5 katı fiyata satıyor.

Motor çalınma dutumunda uygulamasından konumu direkt gözüküyormuş. Aprilla bakacağım büyük ihtimal detaylı bir şekilde yarın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten oradakiler bile çok sağlam motor demiyor ama Japon'dan 3 4 kat ucuz olduğu için sorun olmuyor diyorlar. Burada Japon'la kapışıyor geçiyor bile😅
Baktılar alan var ses çıkartan yok gidelim satalım diyorlar.

Hangi 450CC Japon'dan 4-5 kat daha ucuz hocam? CBR 500R mı ninja 400 mü? Tüm yazılarınızı okudum. Bazılarında haklıyken, bazılarında klavyeye kedinizin atlayıp rastgele tuşlara bastığını düşündüm. Scooter ile racingi kıyaslayıp rahat bulmadığınızı ifade etmişsiniz. Çok normal değil mi? Yurt dışında her okuduğunuz kişinin şikayet ettiğinizi yazmışsınız. Ben de şikayetler okuduğum doğru ama oldukça fazla da övgü okudum. Avustralya forumlarında övülüyor. Amerika'da 450SS adı altında satılan motora övgüler yağıyor. Ekranı 32.000TL. Doğru, ancak boş bir ekran değil. Motorda kaliteli bir parça var kırılırsa masraflï olacak doğru ancak arabalarda kullanılan ekranlardan farkı yok. Arabalara da aynı eleştiriyi yapmıyoruz ama. Tabii oradaki ekranlar kapalı alanda daha güvende ancak gene de içinde kaliteli bir parça var fakat pahalı diye eleştirmek mantıklı gelmiyor. İçinde ımu t-box var. Motorun konumunu başka ülkeden bile görebiliyorsunu. Titredimi bildirim geliyor, ortalama yakıt tüketimini gösteriyor, GPS açabiliyor. Alan çiziyorsunuz; motor o alandan çıktığında size bildirim geliyor. Bu parça 26.000TL. O zaman bu parça motorda olmamalıydı. Çalınırsa ne yapacağım ben? 26.000TL ödemek zorunda kalacağım. O yüzden CFMOTO bu parçayı motora hiç koymasın, diğer motorlardan bir farkı olmasın. Yamaha'nın Türkiye piyasasında erimesinin sebebi teknolojiye ayak uyduramaması hocam. 450CC motor fiyatına 250CC hiçbir özelliği olmayan motor satması. 450CC dört pistonlu 320mm Brembo frenli, mükemmel ekranlı, tboxlu, 223 yapan, kromoli çelik şase kullanan bir motoru bugün 275.000TL'ye 2024 model 0km alabiliyorsunuz.

Hangi 450CC Japon'dan 4-5 kat daha ucuz hocam, CBR 500R'dan mı ninja 400'den mi? Tüm yazılarınızı okudum, bazılarında haklıyken bazılarında klavyeye kedinizin atlayıp rastgele tuşlara bastığını düşündüm. Scooter ile racingi kıyaslayıp rahat bulmadığınızı ifade etmişsiniz, çok normal değil mi? Yurt dışında her okuduğunuz kişinin şikayet ettiğinizi yazmışsınız ben de şikayetler okuduğum doğru ama oldukça fazla da övgü okudum, Avustralya forumlarında övülüyor, Amerika'da 450SS adı altında satılan motora övgüler yağıyor. Ekranı 32.000TL doğru ancak boş bir ekran değil motorda kaliteli bir parça var kırılırsa masraflï olacak doğru ancak arabalarda kullanılan ekranlardan farkı yok. Arabalara da aynı eleştiriyi yapmıyoruz ama. Tabii oradaki ekranlar kapalı alanda daha güvende ancak gene de içinde kaliteli bir parça var fakat pahalı diye eleştirmek mantıklı gelmiyor. İçinde ımu t-box var. Motorun konumunu başka ülkeden bile görebiliyorsunuz, titredimi bildirim geliyor, ortalama yakıt tüketimini gösteriyor, GPS açabiliyor, alan çiziyorsunuz motor o alandan çıktığında size bilsirim geliyor. Bu parça 26.000TL. O zaman bu parça motorda olmamalıydı çalınırsa ne yapacağım ben 26.000TL ödemek zorunda kalacağım o yüzden CFMOTO bu parçayı motora hiç koymasın diğer motorlardan bir farkı olmasın. Yanahanın Türkiye piyasasında erimesinin sebebi teknolojiye ayak uyduramaması hocam. 450CC motor fiyatına 250CC hiçbir özelliği olmayan motor satması. 450CC dört pistonlu 320mm brembo frenli, mükemmel ekranlı, tboxlu, 223 yapan, kromoli çelik şase kullanan bir motoru bugün 275.000TL'ye 2024 model 0km alabiliyorsunuz.

Motor konusunda çok hakim değilim ben ama o telefon uygulamasında birden fazla mükemmel geri bildirimli iletişimler var. Çok hoşuma gitti ve fiyatına göre tasarımı da çok hoşuma gitti ama genel bilenler yorum yapınca insan da soğuyor tabii. Benim 2 tane scooter olduğu için birisini satıp, 1 scooter 1 racing olmasını istedim.

Motor konusunda çok hakim değilim ben ama o telefon uygulamasında birden fazla mükemmel geri bildirimli iletişimler var. Çok hoşuma gitti ve fiyatına göre tasarımı da çok hoşuma gitti ama genel bilenler yorum yapınca insan da soğuyor tabii. Benim 2 tane scooter olduğu için birisini satıp, 1 scooter 1 racing olmasını istedim.
Dostum illa her motorun eksiklikleri var. Çok methedilen R25'lerin de en bilindik sorunu pompa sorunuydu mesela. 450SR kusursuz bir motor demiyorum ve yazımın hiçbir yerinde de bulamazsın. Ancak diğer arkadaşın bahsettiği gibi motoru alan herkes rezil olmuyor, her alan parasını çöpe fırlatmıyor. Motoru sürerken taklalar atmıyor. Yurtdışında japonların %20 fiyatında da bir motor değil Cbr 500r 7.300$. 450SS 5.500$. Diğer arkadaş fiyatları nerden bulmuş bilmiyorum. 450SR ile ilgili biraz araştırma yaparsan memnun olmayan insanlar gibi çok memnun olan insanlar da olduğunu görürsün. 250NK ve 250SR malzeme kalitesi ucuz motorlar itirazım yok ancak hangi 450SR incelemesini izlersen izle 450SR'ın malzeme kalitesinin 250sr ve 250nk ile bir olmadığını insanların Japon hisli çinli dediğini görürsün.

Geri
Yukarı