CGNAT'tan statik IP'ye geçiş ping düşürür mü?

Irak'a yakın yani 40 ping almayı düşünmüyorsun umarım. 55-60 arası dolaşması sıkıntı olmaz o konumda. İstanbul civarında 55-60 alsan sıkıntı olurdu.
60'ı yeni görmüş yine iyi sen bakma. Zaten yakında düzelir sürekli POP'lar değişiyor. Yeni yeni şeyler deniyorlar.

Ya ben Comnet'den bahsediyorum. Siz ise daha farklı bir ISS'den bahsediyorsunuz. Comnet Dinamik IP vermiyor ki.

Tracert ile gidiş gelişlerinizi kaydedin. Şimdi Valve'ye tracert atar mısınız? Sonucunu bizimle paylaşın.
Buyrun hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-08-01 111830.png
    Screenshot 2021-08-01 111830.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 122
Comnet'in dibinde olsan 30ms alacaksın. 😃

Bu arada sen bakma şu an iyi bu tablo. Daha da iyi olur yakında biraz sabret. Sürekli değişiyor. Minik denemeler yapıyorlar.

Bu rotayı yapanı tekme tokat dövmek gerekiyor. Kars ne alaka? Bir de Telekom'un fiber IP bloğunda Viyana POP noktasına ping niye yüksek merak ettim. Acıbadem POP noktasına 3 ms ile gidiyorum. Acıbadem üzerinden test yaptığımda adamlar 24 ms alıyor Viyana'ya.

Ben test yapıyorum 38 ms şakadır umarım.

Ekran Görüntüsü (45).png

Bu rotayı yapanı tekme tokat dövmek gerekiyor. Kars ne alaka? Bir de Telekom'un fiber IP bloğunda Viyana POP noktasına ping niye yüksek merak ettim. Acıbadem POP noktasına 3 ms ile gidiyorum. Acıbadem üzerinden test yaptığımda adamlar 24 ms alıyor Viyana'ya.

Ben test yapıyorum 38 ms şakadır umarım.

Eki Görüntüle 1124633
Karsa gitmiyor sanki gitse pingin uçar. Herhalde İstanbul ankara otobanı gibi geçiyor. 2ms alıyorsun.

Ama Vienna ya 38ms alıyorsun. Valve Vienna'ya ise 45. Daha iyi olabilirdi. Yazık vallahi.

Gel beraber TT Veri Merkezine gizlice girip kendimize özel profil yapalım. 😃

Karsa gitmiyor sanki gitse pingin uçar. Herhalde İstanbul Ankara otobanı gibi geçiyor. 2ms alıyorsun.

Ama vienna ya 38ms alıyorsun. Valve Vienna'ya ise 45. daha iyi olabilirdi. Yazık vallahi.

Gel beraber TT veri merkezine gizlice girip kendimize özel profil yapalım. 😃

Statik IP sonuçu.

Ekran Görüntüsü (46).png

Mayıs ayında statik IP almıştım o kadar iyi ping değeri veriyordu. Viyana sabit 30 ms veriyordu. Frankfurt'a sabit 40 ms alıyordum.

O IP adresi 85 ile başlıyordu onu hangi şahıs aldıysa neyse. 2 gün bekleyeceğim ping değerleri düşmez ise müdürlüğe gidip statik IP değişimi isticem.

Statik IP sonuçu.

Eki Görüntüle 1125273

Mayıs ayında statik IP almıştım o kadar iyi ping değeri veriyordu. Viyana sabit 30 ms veriyordu. Frankfurt'a sabit 40 ms alıyordum.

O IP adresi 85 ile başlıyordu onu hangi şahıs aldıysa neyse. 2 gün bekleyeceğim ping değerleri düşmez ise müdürlüğe gidip statik IP değişimi isticem.
Bence de bir şansını dene. Aslında statik IP aldığın bloğu kendin seçsen epey mutlu olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı