CGNAT'tan statik IP'ye geçiş ping düşürür mü?

ÖmerFaruk_56

Hectopat
Selamlar. Şu an Comnet 100 Mbps fiber internet kullanıyorum. Ancak baktığımda CGNAT havuzundayım ve pinglerim günden güne yükseliyor. Acaba aylık 15 lira verip statik IP'ye geçersem ping değerlerimde iyileşme olur mu?

Selamlar. Şu an Comnet 100 Mbps fiber internet kullanıyorum. Ancak baktığımda CGNAT havuzundayım ve pinglerim günden güne yükseliyor. Acaba aylık 15 lira verip statik IP'ye geçersem ping değerlerimde iyileşme olur mu?
Comnet'de CGNAT pinge sebep olmuyor. Şimdilik gerek yok. Rotalar bile aynı statik ıp ile. Çünkü Ağ Geçidi yine 100.64.0.1 oluyor.

Benim şöyle bir sorunum oluyordu. Dinamik IP kullanımda ping değerlerim stabil olmuyordu. Yani her yeni atanan IP numarası birbirinden farklı ping değerleri oluyordu. Dinamik IP üzerinden aldığım en düşük ping CS:GO MM serverlarında 60 ping değerine sahip. Yine de yer yer yükselmeler oluyordu. Statik IP ise sürekli olarak stabil kalıyor ve 60-65 ping değeri alıyordum. Ben de açıkcası statik IP pek fazla gerek duymadım. Kendim modem arayüzü ayarlarından internet disconnect/connect yapıp ping değerimi sabitliyordum :p Sonra ki reset işlemi içinde aynı yöntemi kullanıyorum. TTNET kullandığım için statik IP çok pahalı. 15 TL olsaydı ben de sürekli olarak kullanırdım. Kısacası faydası oldu benim için...

Comnet'de CGNAT pinge sebep olmuyor. Şimdilik gerek yok. Rotalar bile aynı statik ıp ile. Çünkü Ağ Geçidi yine 100.64.0.1 oluyor.

Ben de aynı olmuyor. Mesela benim konumum Tunceli / Pertek. Ve statik IP kullandığım zaman direkt Ankara - Edirne üzerinden gidiyor pop noktaları. Ama dinamik IP'de bu değişiyor. Erzurum'a gidiyorum önce, sonra Ankara, sonra da yurtdışı...Pop noktaları da 2 tane fazla oluyor. Bunları bizzat kendim gözlemlemiştim.

Ben de aynı olmuyor. Mesela benim konumum Tunceli / Pertek. Ve statik IP kullandığım zaman direkt Ankara - Edirne üzerinden gidiyor pop noktaları. Ama dinamik IP'de bu değişiyor. Erzurum'a gidiyorum önce, sonra Ankara, sonra da yurtdışı...Pop noktaları da 2 tane fazla oluyor. Bunları bizzat kendim gözlemlemiştim.
Ya ben Comnet'den bahsediyorum. Siz ise daha farklı bir ISS'den bahsediyorsunuz. Comnet Dinamik IP vermiyor ki.
Hocam geçiş yaptığım gün Valve sunucusuna pingim 55'ti. Dün 58 oldu. Bugün ise 61 olmuş.
Tracert ile gidiş gelişlerinizi kaydedin. Şimdi Valve'ye tracert atar mısınız? Sonucunu bizimle paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı