CharmQuell'in annesi vefat etti

Çok merak ediyordum acaba annesi kurtulacak mı diye. Vefat etmiş Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Cidden çok üzücü insanın annesini kaybetmesi.

Eki Görüntüle 1663030

Yardım edilmesi gerekiyordu adam bağırdı yardım edin annem hala enkaz altında diye ama kimse yardım etmemiş mekanı cennet olsun inşallah.

Ekip yetersizliği var çünkü hocam. Sayı ytemiyor ki çok fazla enkaz var. 10 ilden bahsediyoruz. Elimizden ne kadar geliyorsa o kadar hızlı davranıyoruz. Ama biraz daha yoğunlaşılmalı.

Yetmez tabi, kusura bakma ama sen hazırlıklı değilsen büyük bir deprem olduğunda 10 şehrinde toplam 10 binden fazla bina yıkılıyorsa tabi yetişemezsin herkese. Yıktırmayacaksın o kadar bina. Dünyada kaç tane ülke aynı anda 10 şehrinde 10 binden fazla bina yıkılsa yetişebilir ki? Sayılı gelişmiş ülkelerden bazıları, Türkiye'nin onlardan biri olmadığı aşikar.

Yetmez tabi, kusura bakma ama sen hazırlıklı değilsen büyük bir deprem olduğunda 10 şehrinde toplam 10 binden fazla bina yıkılıyorsa tabi yetişemezsin herkese. Yıktırmayacaksın o kadar bina. Dünyada kaç tane ülke aynı anda 10 şehrinde 10 binden fazla bina yıkılsa yetişebilir ki? Sayılı gelişmiş ülkelerden bazıları, Türkiye'nin onlardan biri olmadığı aşikar.
Bu hükümetle hiçbir şeye hazırlıklı olamazsınız zaten. Gitmeleri zorunlu.

Nasıl yani? Deprem senin için küçük bir doğa olayı mı?
Deprem tabi ki küçük bir olay değil ancak bilim insanları yıllardır bu bölgeler 1.dereceden riskli deprem bölgesi ve buralara dikkat edilmesi gerek deniyordu ancak kimse bunu umursamadı. Diğer ülkelerde ise 1.dereceden depremlerin ne kadar tehlikeli bir şey olabileceği öğrenildikten sonra önlem aldılar(örnek olarak japonyada 6.9 depremi daha önce 300bine yakın bina yıkmıştı ve o olaydan sonra artık ülkede 8 büyüklüğünde deprem bile olsa en ufak binalarda çatlama olmuyor ancak bizim daha önceden başımıza 1999 depremi gelmesine rağmen sonuç gözümüzün önünde) ve şuan bu kadar can kaybı, yaralanmanın tek sorumlusu umursamazlık depremin küçük bir doğa olayı olması değil.

Türkiye'de yerin 7 km altında, Japonya'da ise yerin 29 km altında olan depremi bir mi tutuyorsun? Bence önce sen düşünmelisin kardeş.
Hocam kıyaslamasak bile profesörler bas bas bağırdı burada deprem olucak diye biraz bile yetkililer dinleseydi can kaybı sayısı azalırdı.

Kurtulsan bile kurtulamıyorsun, insanlar bazen enkaz altında kalmaktan bile değil, soğukta üşümekten ölüyorlar. Baş sağlığı diliyorum, paylaştığı durumdaki cümleler beni bile bu kadar etkilediyse onu düşünemiyorum.

Aslında çok saydırmak, sövmek istiyorum ancak bunun hiçbir şeyi düzeltmemesi acı.

Yeni konular

Geri
Yukarı