CharmQuell'in annesi vefat etti

10 bin bina yıkılsa ve her biri için kaç adam gerekiyordur, 100 kişi arama kurtarma için gerekli olsa etti sana 1 milyon arama kurtarma ekibi. Hangi ülkenin 1 milyon arama kurtarma ekibi var?

Olay ekip sayısı değil zaten hocam binaların depreme dayanıklılığının denetlenmemesi. Eğer Japon hükümeti kadar umursasaydık bunu 500 bin kişi bile yeterli olurdu.

Şurada ahkam kesen kişilere o kadar ekibi yönetmek için versen 10 ildeki enkazlarda çalışma koordinesine yetişemez, beceremez. Boş konuşmasın kimse oturduğu yerden klavye delikanlılığı yapmasın 😡 Dünyanın 95 ülkesinden yardım teklifi gelmiş, sürekli ekip geliyor, canla başla çalışıyorlar. Buna rağmen yetişmiyor belli ki. Keşke yetişse keşke. Çok fazla enkaz var çok üzücü bir durum ama dünya üzerinde arka arkaya iki büyük deprem ve bu kadar enkaz nadir bir olay. Acımızda sınavımızda büyük, üzüntüden içimiz dışımıza çıktı günlerdir. Bilmeden bilmiştirmeden burada bu kötü olayı siyaset malzemesi yapmak boş konuşmaktan ibaret bence. Zaman birlik olma zamanı diyoruz hala siyaset peşinde bazıları 😡
Kimse afad görevlilerini suçlamıyor ki zaten onlarda insan ve alana göre sayıları çok az ancak burada zaten onlara birşey denmiyor. Burada insanların anlatmaya çalıştığı şey kırmızı işaretli alanların binalarının ve böyle bir duruma karşı hazırlıklarının en başından sağlam olması gerektiğidir ve eğer bunlar sağlam tutulmuyorsa o işte bir sıkıntı vardır.

Türkiye'de yerin 7 km altında, Japonya'da ise yerin 29 km altında olan depremi bir mi tutuyorsun? Bence önce sen düşünmelisin kardeş.

Deprem zaten bu ülken oldum olası bilinen bir şeyi. Bunun için önlem alınmadı belediyeler söyledi bir şeyler yapalım diye dinlemediler. Bilim adamları söyledi olacak bu diye yine bir şey yapmadılar. Burada suç ilk olarak devlettedir. Yaşınız küçük değil ise eskiden olanları bilirsiniz. Ben 25 yaşındayım İzmir'de deprem gördüm Denizli'de gördüm Amasya'da gördüm. Önlem alınmıyor imar barışının ne olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyor iseniz araştırın. Ben sizi küçük görmek veya hakaret amaçlı söylemiyorum bunları sadece geniş çaplı bakmalısınız.

Trajik bir olay, evet. Asıl korkutucu olan şey Charm'ın psikolojisinin bu durumdan nasıl etkileneceği, bir ebeveyni kaybetmek zaten oldukça sıkıntılı bir durum. Bunun haricinde bu adam 15-16 yaşındaki internetin "edgy" çocuklarıyla uğraşıyor. Bu çocuklar Charm'ın kaybıyla dalga geçerek adamın psikolojisini büyük ölçüyle etkileyebilir.

Trajik bir olay, evet. Asıl korkutucu olan şey Charm'ın psikolojisinin bu durumdan nasıl etkileneceği, bir ebeveyni kaybetmek zaten oldukça sıkıntılı bir durum. Bunun haricinde bu adam 15-16 yaşındaki internetin "edgy" çocuklarıyla uğraşıyor. Bu çocuklar Charm'ın kaybıyla dalga geçerek adamın psikolojisini büyük ölçüyle etkileyebilir.

Üzerine 2 sevdiği arkadaşınıda kaybetti çok zor durum.

Allah rahmet eylesin. O depremde ölmesi gereken kişiler belli ama neyse... Youtuber Emirhan Özhan'dan da haber alınamıyormuş. İllaki iyilik videolarından denk gelmişsinizdir.

Kimse AFAD görevlilerini suçlamıyor ki zaten onlarda insan ve alana göre sayıları çok az ancak burada zaten onlara bir şey denmiyor. Burada insanların anlatmaya çalıştığı şey kırmızı işaretli alanların binalarının ve böyle bir duruma karşı hazırlıklarının en başından sağlam olması gerektiğidir ve eğer bunlar sağlam tutulmuyorsa o işte bir sıkıntı vardır.

Her fırsatta söylüyorum Türk insanı asla ders çıkarmaz kötü olaylardan. Biz ders almıyoruz arkadaş hiçbir şeyden. Bizde açgözlü müteahhitler, sahte denetimler olduğu sürece bu olayları yaşamaya devam edeceğiz maalesef. 1 numaralı deprem ülkesiyiz ama inşaat sektörü tam tersine işliyor. Neden paranın kölesi olmuşların cebine daha fazla para girsin diye, insan hayatını düşünen yok ki. Bizim insanımızın yaptığı kötülüğü bizim insanımızdan başka kimse yapmaz. Çok acı bir gerçek.

Geri
Yukarı