ChatGPT ile ödev yapılabilir mi?

361229

Hectopat
Arkadaşlar İngilizce hocam ödev verdi. Bende ChatGPT üzerinden örnek bir essay aldım. Hoca "Internetten almayın uygulama üzerinden hangi kaynak kopya falan çektiğinizi görebiliyorum." dedi. Öncelikle bu siteden aldığım örnek makale internette var mı? Benzerini bulamadım. Ayrıca hangi İngilizce levelinde istersem yapabiliyor. Ve her defasında soruyu biraz değiştirdiğimde veya aynısını sorduğumda bana farklı örnekler veriyor. İlk sorum bir kaynaktan alıyor mu? İkinci sorum hocanın bunu teyit edebileceği bir site veya uygulama var mı?

Son düzenleme:
ChatGPT'ye ödev yaptırmak kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Öğrenmek istiyorsanız gerçekten bir dersi veya konuyu kendiniz araştırarak, deneyerek yapmanız lazım.

Sorunuzun cevabına gelirsek, evet. Aynı tip değişken isimleri kullanabiliyor ChatGPT. O yüzden tespit edilebilir.

Arkadaşlar İngilizce hocam ödev verdi. Bende ChatGPT üzerinden örnek bir essay aldım. Hoca "internetten almayın uygulama üzerinden hangi kaynak kopya falan çektiğinizi görebiliyorum." dedi. Öncelikle bu siteden aldığım örnek makale internette var mı? Benzerini bulamadım. Ayrıca hangi İngilizce levelinde istersem yapabiliyor. Ve her defasında soruyu biraz değiştirdiğimde veya aynısını sorduğumda bana farklı örnekler veriyor. İlk sorum bir kaynaktan alıyor mu? İkinci sorum hocanın bunu teyit edebileceği bir site veya uygulama var mı?

Bir kaynaktan değil çoklu kaynaklardan alıyor diye biliyorum, yani sadece A kaynağından değil A-B-C kaynaklarında olan metinleri alıyor.

ChatGPT belli bir tarih öncesindeki tüm internet girdilerini kaynak olarak kullanır. Size verdiği cümleler birebir internette bulunmaz ancak aldığınız çıktının bir A.I. üretimi olduğu tespit edilebilir. Ayrıyeten intihal yapması da işten bile değil. Tavsiyem kendinizi kandırmamanız, örnek essayı taslak olarak kullanabilirsiniz elbet.

Arkadaşlar İngilizce hocam ödev verdi. Bende ChatGPT üzerinden örnek bir essay aldım. Hoca "internetten almayın uygulama üzerinden hangi kaynak kopya falan çektiğinizi görebiliyorum." dedi. Öncelikle bu siteden aldığım örnek makale internette var mı? Benzerini bulamadım. Ayrıca hangi İngilizce levelinde istersem yapabiliyor. Ve her defasında soruyu biraz değiştirdiğimde veya aynısını sorduğumda bana farklı örnekler veriyor. İlk sorum bir kaynaktan alıyor mu? İkinci sorum hocanın bunu teyit edebileceği bir site veya uygulama var mı?

Bence hiç risk alma yakalanma riskin var.

ChatGPT ödev yapmak kendinizi kadırmaktan başka bir şey değil. Öğrenmek istiyorsanız gerçekten bir dersi veya konuyu kendiniz araştırarak, deneyerek yapmanız lazım.

Sorunuzun cevabına gelirsek, evet. Aynı tip değişken isimleri kullanabiliyor ChatGPT. O yüzden tespit edilebilir.
Hocam zaten örnek olarak alıyorum. Essay nasıl yazılır, giriş-gelişme-sonuç kısmını nasıl başlamış nelerden bahsetmiş ona bakacağım.

Kendiniz yapmazsanız öğrenemezsiniz .Eğer yapacağım diyorsanız tespit edebilir ancak zor.

Geri
Yukarı