ChatGPT'nin yanıtlarına itibar edilir mi?

ChatGPT'nin yanıtlarına itibar edilir mi sizce?
AI hallucination denilen bir olay var. Var olmayan şeyleri uydurabilir ya da yanlış/hatalı bilgiler verebilir. Bu nedenle tamemen itibar edilmez. Ödev veya iş yaptırmak istiyorsan verdiği bilgileri kendin kontrol etmelisin.

AI hallucination denilen bir olay var. Var olmayan şeyleri uydurabilir ya da yanlış/hatalı bilgiler verebilir. Bu nedenle tamemen itibar edilmez. Ödev veya iş yaptırmak istiyorsan verdiği bilgileri kendin kontrol etmelisin.
Peki aynı soruyu 3 kere üst üste sorsam, ve 3 kere aynı cevabı alsam, %100 olmasa bile, cevabın doğruluğunu kuvvetlendirir mi hocam? Yanıtınız için teşekkürler, iyi sosyaller.

Peki aynı soruyu 3 kere üst üste sorsam, ve 3 kere aynı cevabı alsam, %100 olmasa bile, cevabın doğruluğunu kuvvetlendirir mi hocam? Yanıtınız için teşekkürler, iyi sosyaller.

Tabii ki aynı soruyu başka yapay zeka araçlarına da sorabilirsiniz öyle daha güvenilir olur. Gemini vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir şey soruyorum. Verdiği cevaba hayır bu yanlış diyorum. Sonra başka bir cevap veriyor. Yine yanlış diyorum. Böyle uzar gider bana verdiği cevap 4-5. seferlerde doğruya ulaşıyor.

Ama zannediyorum ki bu sorduğumuz soruları detaylandırıp sormadığımızdan. O yüzden şu anlık net cevaplar için yine bireysel araştırma yapmak daha mantıklı gibi geliyor bana.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı