Chelsea ile Frank Lampard menajerlik sözleşmesi fesih ediliyor

Hikmet Benol

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar.
Futbol takip edenler bilir Chelsea bu sene başında önceki sene çok skorer oyuncuları aldı mesela: Kai Havertz, Timo Werner, Hakim Ziyech gibi güçlü oyuncuları almalarına rağmen maç fazlalıkları olmasına rağmen 9. sırada yer alıyorlar. O kötü dediğimiz Arsenal, Southampton bile takımın dibindeler. Bu kadar oyuncu almalarına rağmen ligin ortalarında olmaları Chelsea yönetimini hem kızdırıp hem de üzüntü verdiği için bileti Frank Lampard'a kesti. Bugün gün içerisinde Frank Lampard'ın sözleşmesi fesih edilip yerine Thomas Tuchel getiriliyor.
Peki Thomas Tuchel hangi takımları çalıştırdı desek en başlarda Borussia Dortmund ve 2019-2020 sezonunun UEFA Şampiyonlar Ligi finalisti olan Paris Saint-Germain geliyor.

Peki buradan da bir soru geliyor acaba Thomas Tuchel, Chelsea ile başarılara koşturabilir mi?
Matt Law'ın düşüncesine göre Thomas Tuchel riskli bir tercih gösteriliyor.

Kaynak: Frank Lampard to be sacked by Chelsea with Thomas Tuchel lined up as replacement

Acaba Thomas Tuchel, Chelsea ile başarılara koşturabilir mi?
Kendisi gençlere önem veren bi' teknik direktör ve Alman. Kadroda da Werner, Havertz gibi Alman yıldızlar var. Chelsea'nin de altyapı kalitesini düşününce başarılı olacağını düşünüyorum.

Fakat Chelsea, Tuchel'a uzun bir süre sabredebilir mi? Asıl soru bu bana kalırsa.

Kendisi gençlere önem veren bi' teknik direktör ve Alman. Kadroda da Werner, Havertz gibi Alman yıldızlar var. Chelsea'nin de altyapı kalitesini düşününce başarılı olacağını düşünüyorum.

Fakat Chelsea, Tuchel'a uzun bir süre sabredebilir mi? Asıl soru bu bana kalırsa.
Gerekli zamanı tanıyacaklarını düşünmüyorum. Chelsea İngiltere'deki diğer yönetimlere göre daha sabırsız.

Lampard, Arsene Wenger gibi gençleri alıyor fakat daha genç ve Premier Lig en zor lige ısınamadıkları için sonu oldu. Çoğu zaman hatalı para harcamak da sonları oldu. Kepa gibi kötü bir kaleciyi almak da ondan sonra gelen Mendy'i iyi sandılar fakat o kadar iyi bir kaleci değil. Frank Lampard takımı yönetmekte o kadar teknikli biri değil. İlk başta başka bir yerden başlamalıydı. Tuchel takımı teşvik edici şeyler yaparsa ligi 5. sırada bitirebilir.

Lampard, Arsene Wenger gibi gençleri alıyor fakat daha genç ve Premier Lig en zor lige ısınamadıkları için sonu oldu. Çoğu zaman hatalı para harcamak da sonları oldu. Kepa gibi kötü bir kaleciyi almak da ondan sonra gelen Mendy'i iyi sandılar fakat o kadar iyi bir kaleci değil. Frank Lampard takımı yönetmekte o kadar teknikli biri değil. İlk başta başka bir yerden başlamalıydı. Tuchel takımı teşvik edici şeyler yaparsa ligi 5. sırada bitirebilir.
O kadar harcanan paradan sonra çok iyi bir sonuç beklendiği için böyle oldu bence. Ama ne Havertz'i ne de Werner'i sisteme uydurabildi.

EPL takip etmiyorum ama geçen sene şampiyon olan Liverpool 6 maçtır adam akıllı maç kazanamadı.
Leicester iyi başlamıştı bu sene ama şampiyon olmaları zor.
Arsenal Chelsea çok kötüler zaten.
City kupayı alır bu sene.

Geri
Yukarı