Cherry Blue Switch'li Mekanik Klavye Tavsiyesi

Sizin istediklerinizin dışında bir öneride buluncam ama gerçekten f/p değerini karşılayan bir klavye corsair k68. Bu kadar para veripte suya dayanıklı klavye almamak hata olur ben eski klavye mi su dökülmesi yüzünden kaybettim.

Arkadaşlar forumda ilk konum bu. Öncelikle hepinize merhaba. :)

2 yıldır Steelseries Apex M800 kullanıyordum. Tercihlerim tamamen değişti bu klavyeden sonra ve Steelseries düşünmüyorum artık. Başlıkta da yazdığım gibi bir klavye önerilerinizi bekliyorum. Fiyat limitim yok, gönlümdeki klavyeyi bulsam fiyatını düşünmem alırım. Düşündüğüm klavye özellikleri şöyle:

-Klavyede bilek desteği kesinlikle olmalı.
-ISO Layout kesinlikle olmalı. (Büyük enter, küçük sol shift) Türkçe karakter olmasa da olur.
-Yüksek profil tuşlar olmalı.
-Multimedya tuşları olmalı. (Hele ki Volume tuşunu döndürebilirsek hoş ama olmasa da olur.) :kıkırda:
-Plastik olmayan bir kasa istiyorum.
-Kablosunun çıkarılabilir olması tadından yenmezdi ama olmasa da olur.
-Olmazsa olmaz Cherry MX Blue Switch.

Bu maddeler ile çıkmaza giriyorum. Çünkü ülkemizde satış yapan ünlü firmalar Cherry Blue Switch'i Türkiye'ye getirmiyorlar. Nedenini iletişime geçip sorduğumda Türkiye'de fazla satılmamasıymış.

Örnek vermek gerekirse CM MK750'de bazı isteklerim karşılanmasa da alacağım bir klavyeydi. Bir kere standart boy tuş kapakları kullanıyor. Kendimi tanıyorum, bu avantajı kullanır ve çeşit çeşit hoşuma giden tuş takımları alırım ama neymiş Türkiye'de satılmıyor diye Red getiriyorlarmış sadece ve bu olay soğuttu beni. HyperX Alloy Elite RGB yazılım desteği sağlam olmasa da mükemmel bir klavye benim için ancak onun da Blue Switch'li modeli yok ülkemizde. Corsair K70 MK2 modeline göz diktim. Gerçekten kaliteli ancak onun da Blue Switch'li modeli yok. Yurt dışı sitelerine baktığımda Cherry Blue Switch'lerin Ansi us Layout olduğunu gördüm.

Razer Cherry kullanmasa da arıza çıkarıyor yorumlarını okusam da Blackwidow Elite Green Switch modeline yöneldim. Portable kablosu olmasa da isteklerimin %90'ını karşılıyor.

Biraz uzun oldu, kusura bakmayın. Dediğim gibi Cherry Blue Switch kesinlikle olmalı. Önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller.

Şuanki klavyeni beğenmeme sebebin nedir?

@Silinen üye M800'den ciddi manada sıkıldım. Mekanik klavye kullanır gibi bir hissiyat vermiyor. Ayrıca Steelseries yeni modelimden sonra bu klavye ile ilgilenmeyi tamamen bıraktı. Corsair K68 modelini düşünmüyorum teşekkür ederim yorumunuz için.
İstediğim özelliklerde Cherry mx blue switch bulamadım. Klavye tercihimi uygun fiyata bulduğum Razer Blackwidow Elite'den yana yaptım. Sorun çözülemedi ama klavye aldım, herkese teşekkürler.:)

Son düzenleme:
@Silinen üye M800'den ciddi manada sıkıldım. Mekanik klavye kullanır gibi bir hissiyat vermiyor. Ayrıca Steelseries yeni modelimden sonra bu klavye ile ilgilenmeyi tamamen bıraktı. Corsair K68 modelini düşünmüyorum teşekkür ederim yorumunuz için.
İstediğim özelliklerde Cherry mx blue switch bulamadım. Klavye tercihimi uygun fiyata bulduğum Razer Blackwidow Elite'den yana yaptım. Sorun çözülemedi ama klavye aldım, herkese teşekkürler.:)

Ne kadara aldınız ?

E-Gameshop Ankara mağazasından satın aldım. Mağazaya özel indirimleri vardı. Görünce dayanamayıp Mamba Elite'ide 400 TL'na almış bulundum klavye ile birlikte. :LOL:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı