Cherry MX 6.0 Klavye Tab Tuşu (Keycap) Kırıldı

Tolenius

Hectopat
Daha fazla  
Dün oyun oynarken bir anda "Tab" tuşumun çıktığını farkettim. Oyun sırasında geri yerine yerleştirdim fakat bir süre sonra tekrar çıktığını farkettim, tekrar yerleştirdim, oyunda fazla uzun sürmedi bir süre sonra bitti ve tab tuşumun tam olarak oturmamış olduğunu yine biraz havada durduğunu gördüm. Tuşu çevirdiğimde ise Cherry anahtarın + şeklindeki bölümüne oturan dişi + taraf malesef kırılmış.

FullSizeRender (1).jpg

FullSizeRender.jpg

Senelerdir bilgisayar kullanıyorum, bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, bunların üstüne kişisel olarak eşyalarıma çok özenli davranırım. Örneğin önceki telefonlarım hala sağlam ve hasarsız duruyorlar. Böyle bir şeyi nasıl yaptığımı anlayamadım, oyun o kadar çekişmeli bile değildi. :kararsız: Acaba çıktı da ben mi güzel yerleştiremedim, otursun diye hatalı mı bastırdım diye düşünüyorum ama iyi ortalamıştım ve dikkatlice takmaya çalışmıştım... :vaybe:

Türkiye satıcısında yedek parça olacağını sanmıyorum, onlara da yazacağım ama ilk önce Cherry'nin kendisine bir mail yolladım ve cevap bekliyorum. Japonla o kırılan parçayı yapıştırıp 1-2 gün bekledikten sonra klavyeye geri takmayı deneyeceğim. Ama küçük olduğundan düzgün yapabilir miyim ve sağlam olur mu emin değilim. Bir de bunu buldum Max Keyboard R1 1x1.5 Cherry MX "Portal" Custom Backlight Keycap Set (büyük ve küçük iki modeli var sanırım bir tanesi uyacaktır) ama kargoyla birlikte 15 dolara geliyor tek bir tuş biraz pahalıya gelmiş olacak... o_O Biraz daha araştıracağım. Klavyemi yaklaşık 4 ay önce aldım, daha tam alışamamıştım bile oldukça yeni. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. :)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllar sonra yazıyorum fakat aynı tuşun aynı kısmı bende de kırıldı Cherry MX Red kulanıyorum nasıl ve neden oldu bilmemekteyim galiba tuşun belli kısmına sert bastım diye kırıldı ve kırılan parçayı kaybettim bir çözüm buldunuz mu?

Geri
Yukarı