Chevrolet Cruze alınır mı?

Symbol falan değil de Cruze almayacaksam 150 bin km civarlarında Peugout 301 düşünüyorum, onun hakkında bir yorumunuz var mı?
301 c-ellyse aynı altyapı. İkisinide düşünebilirsiniz. Parçası bol ve ucuz. Çoğu yerde ustasını bulursunuz. Tabiiki cruze un verdiği keyifi asla veremeyecek araçlar ancak sorunsuzluk anlamında f/p olarak tavsiye ederim. Genellikle dizel araç çok tavsiye etmiyorum ancak 301 ve ellyse için dizel düşünülebilir. Yıllardır piyasadaki sorunsuz motorlardan biri.

Cruze' un temizini alacak bütçeniz varsa korkmanız gereken bir araç değil. Temizini alamıyorsanız ve arabalardan sanayiden parçadan anlıyorsanız yine korkulacak bir araç değil aslında.

Teşekkürler hocam. Şu an bu fiyat bandı olarak benzer düzeyde bir araba alacak olsanız yine cruze tercih eder miydiniz? İllallah ettirdi mi bu süreçte? Ne kadar zamanda sanayiye girip çıkıyor araba?

Her arabada başına gelebilecek bir kaç sorun oldu.
Cruze özelinde subap yakma olayı oluyor. Ben 2 kere çelik subap ile değiştirdim. Çelik subapları bile eritebilen bir ısıyla çalışıyor çünkü.
Bunun haricinde o motora o torka o kasa ağır geliyor. Çok dik rampaları olan yerde yaşıyorsan tavsiye etmem. Araç seri değil, çok yakar.
Şöyle söyleyebilirim;
Artıları:
Konforlu
Güvenli
Sorunsuz otomatik şanzıman
Yakışıklı kasa
İç donanımı dönemine ve fiyatına göre güzel
Eksileri:
Üst kapak contasından yağ kaçırma
Subap yakma
Muadillerine göre çekiş düşüklüğü
Muadillerine göre çok yakar

Bunları ben alırken de biliyordum.
Yani sonuçta verdiğimiz para belli. O fiyat bandında alabileceğimiz araba sınırlı. Aynı fiyata gidip Symbol almam ben açıkçası kalas gibi araba. Zevk meselesi. 10 kişiden 8'i gidip Symbol alır. Öyle olmasa zaten bu fiyata bu arabayı alamayız.
O fiyat bandında alabileceğin en iyi araba olarak görüyorum ben.
Fiyatının düşük olmasının sebebi 2013'ten sonra Opel'in önünü tıkadığı için Türkiye ve Avrupa pazarından çekilmiş olması. Bu yüzden parça tedariği sıkıntısı olur diye pazar fiyatı düştü. Opel parçalarıyla bire bir uyumlu. Sandık motoru bile bulunabilen bir araç. Parça sıkıntısı asla yaşamazsın. Bu evde yatır var diye kirası ucuz olur ya o hesap.

Aklımda Epica vardı iç donanımı çok iyi. Daha sonra Captiva'ya yönelmek istedim fakat Opel servisine gittiğimde kenarda bekleyen 10 araç vardı 4'ü Captiva'ydı vazgeçtim :)

Geri
Yukarı