Chia Coin Madenciliği

Bunun tam olarak ne olduğunu bilen var mı?

1620104519931.png

An itibariyle bir tanesini ortalama 1246 dolardan sattım. 5 dakika daha erken onaylansaydı 2000 dolara da satardık ya nasip diyelim artık. Oynaklık aşırı fazla. Ben düşeceğini düşünüyorum ama yine de ne olur ne olmaz diyerek bir tane 1900 küsür fiyattan satışa koyup yatacağım. Satılmazsa da geri çekerim cüzdanıma. Fiyat 4 haneli seviyelerde kalırsa network büyümesi patlayacaktır, bilginize.
Hocam selamlar 3-5 gündür araştırıyorum mevzuyu başı şeyler oturmaya başladı bende artık yanlız hala plotlari neden bulut depolama alanı gibi alanlara aktarmak yerine nesli tükenme evresinin son çeyreğine girmiş HDD lere yapıyoruz. Çok saçma değilmi HDD lere yatırım yapmak bu konuda düşüncelerini merak ediyorum. Birde örnek 10tb diskim var 1 TB da ssd. 2 şer pilot oluşturmaya başladım, diyelim 90 tanede plot atacağım diske, farm işlemi plotlarin her biri oluştuktan sonra basliyormu yoksa ben tüm diski doldurana kadar farm için bekleyecekmiyim.

Hocam selamlar 3-5 gündür araştırıyorum mevzuyu başı şeyler oturmaya başladı bende artık yanlız hala plotlari neden bulut depolama alanı gibi alanlara aktarmak yerine nesli tükenme evresinin son çeyreğine girmiş HDD lere yapıyoruz. Çok saçma değilmi HDD lere yatırım yapmak bu konuda düşüncelerini merak ediyorum. Birde örnek 10tb diskim var 1 TB da ssd. 2 şer pilot oluşturmaya başladım, diyelim 90 tanede plot atacağım diske, farm işlemi plotlarin her biri oluştuktan sonra basliyormu yoksa ben tüm diski doldurana kadar farm için bekleyecekmiyim.
Plot tamamlandığında farming başlıyor. Yeni plot oluşumu tamamlandıkça farm büyüyor.

tercih ettiğiniz hdd ve ssd modeli nedir?

tercih ettiğiniz hdd ve ssd modeli nedir?
HDD wd 10tb, ssd Sandisk nmve 1tb
Ayrıca bir merak ettiğim konuda şu tecrübeli arkadaşlar, ben şimdi 1 TB taşınabilir HDD ye attım 8 tane plot hepsi oluştu ve farm işlemine de başladı sonra ben bu diski bilgisayarimdan çıkartıp başka bigisayara bağladım o kişinin hesabı bu diskle farm edermi ? Umarım anlatabilmişmdir.

Son düzenleme:
HDD wd 10tb, ssd Sandisk nmve 1tb
Ayrıca bir merak ettiğim konuda şu tecrübeli arkadaşlar, ben şimdi 1 TB taşınabilir HDD ye attım 8 tane plot hepsi oluştu ve farm işlemine de başladı sonra ben bu diski bilgisayarimdan çıkartıp başka bigisayara bağladım o kişinin hesabı bu diskle farm edermi ? Umarım anlatabilmişmdir.
Cüzdanı yeni bilgisayara aktarıp sync edersen plot'ları tanıtıp farm ettirebilirsin.

Geri
Yukarı