Chia Coin'de kullanılan SSD her an bozulabilir mi?

Y. Kesgin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Sahibinden'den 1 TB SSD aldım, ama Chia Coin'de kullanılmış. Deneme fırsatım olmadı. Param Güvende ile gelen ürünü, kabul ettim. Okuma yazma degerleri süper orijinal vadedilen degerlerde (2200-1700) ama disk sağlığ %0 görünüyor, performansı %100. Üzerine toplamda 412 TB'lık veri yazılmış. Ben sıradan oyun için kullanıcıyım, beni kaç sene görtürür bu acaba, yoksa her an bozulabilir mi? Şöyle bir ibare de var, hiçbir şey anlamadım:

"Katı hal diskinin durumu mükemmel. Sorunlu veya zayıf sektörler bulunmadı.
Sağlık, SSD'ye özgü S.M.A.R.T. Öznitelik(ler)i ile belirlenir: Available spare (percent), percentage used.
SSD'nin TRIM özelliği en iyi performans için desteklenir ve etkinleştirilir.

Veri kaybını önlemek için hemen yedekleme yapılması önerilir."

Dosya Ekleri

• 2022-02-19.png
    2022-02-19.png
    958,3 KB · Görüntüleme: 51
  • 051f4d3d-e0af-427d-875e-26abe9408b3d.jpg
    051f4d3d-e0af-427d-875e-26abe9408b3d.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben Sahibinden'den 1 TB SSD aldım, ama Chia Coin'de kullanılmış. Deneme fırsatım olmadı. Param Güvende ile gelen ürünü, kabul ettim. Okuma yazma degerleri süper orijinal vadedilen degerlerde (2200-1700) ama disk sağlığ %0 görünüyor, performansı %100. Üzerine toplamda 412 TB'lık veri yazılmış. Ben sıradan oyun için kullanıcıyım, beni kaç sene görtürür bu acaba, yoksa her an bozulabilir mi? Şöyle bir ibare de var, hiçbir şey anlamadım:

"Katı hal diskinin durumu mükemmel. Sorunlu veya zayıf sektörler bulunmadı.
Sağlık, SSD'ye özgü S.M.A.R.T. Öznitelik(ler)i ile belirlenir: Available spare (percent), percentage used.
SSD'nin TRIM özelliği en iyi performans için desteklenir ve etkinleştirilir.

Veri kaybını önlemek için hemen yedekleme yapılması önerilir."
Geçmiş olsun hocam.Sizi kazıklamışlar sahibinden'e ve satıcıya durumu bildirin.Zaten satıcı biliyordur,sahibinden müşteri hizmetlerini arayın.

Nasıl ya? 500TB veri yazınca bozuluyor mu? 500PB falan olmasın?
Yok hocam bozulma demek yanlış olur. Toplam yazma ömrü denen olay var. Bu aşamadan sonra markalar garanti dışı kalıyor. Bu yazdığım her marka için geçerli değil tabii. Bazılarının 300TB bazılarının 500 TB.

Geçmiş olsun hocam.Sizi kazıklamışlar sahibinden'e ve satıcıya durumu bildirin.Zaten satıcı biliyordur,sahibinden müşteri hizmetlerini arayın.
teşekkür ederim. onayladıktan sonra yapacak bir şey yokmuş.
Yok hocam bozulma demek yanlış olur. Toplam yazma ömrü denen olay var. Bu aşamadan sonra markalar garanti dışı kalıyor. Bu yazdığım her marka için geçerli değil tabii. Bazılarının 300TB bazılarının 500 TB.
bozulma demek yanlış olur dedinizya o zaman yarı yolda bırakabilir derken garanti dışılıgımı kastettiniz?

teşekkür ederim. onayladıktan sonra yapacak bir şey yokmuş.

bozulma demek yanlış olur dedinizya o zaman yarı yolda bırakabilir derken garanti dışılıgımı kastettiniz?
Normal şartlarda kullanılan SSD'ye göre daha kısa zamanda elinizde kalacaktır. Bu durumda garanti de kabul etmeyecek. Bu yüzden önemli verileri saklamayın. Gittiği yere kadar kullanın artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı