Chia HPOOL Auditing'de Kalıyor

electus_8

Decapat
Daha fazla  
Chia HPOOL'da Auditing yazısı alıyorum. Auditing'in anlamı da denetimde. Reddit'e baktım, birçok kişide olmuş ama bir türlü çözümünü bulamadım. Yani birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.

awe.PNG

Merhabalar, benim sorunum ise online miner de 100 plot için 9,9 tb görünürken, online plot bölümünde 91 plot için 9,01 tb signed görünüyor ve 1 gündür 100 plota çıkamadı. Hdd leri eklediğim yerde 9,9 tb 100 plot görünüyor aslında. Bu ne demek oluyor bilemedim.
Bir ikincisi de console de sürekli bağlantının engellediğine dair bir yazı akıp duruyor (resimdeki gib) bunun için ne yapmalıyım hiç bilemedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-02 at 22.51.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-02 at 22.51.24.jpeg
    444,3 KB · Görüntüleme: 35
Merhabalar, benim sorunum ise online miner de 100 plot için 9,9 tb görünürken, online plot bölümünde 91 plot için 9,01 tb signed görünüyor ve 1 gündür 100 plota çıkamadı. Hdd leri eklediğim yerde 9,9 tb 100 plot görünüyor aslında. Bu ne demek oluyor bilemedim.
Bir ikincisi de console de sürekli bağlantının engellediğine dair bir yazı akıp duruyor (resimdeki gib) bunun için ne yapmalıyım hiç bilemedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kardeşim şimdi ne desem doğru olmaz ve yanlış yönlendirmiş olurum. Uygun bi zamanda uzak bağlantı ile kontrol etmekte fayda var. Anlıyor musun beni. Dc den ekle BirtikGame#8032 uygun bi zamanın olduğunda kontrol edeyim senin için.

Çok teşekkürler, bu arada yeni fark ettiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum; Hpool'da kazım yaptığım programları kapattım, hepsini chia programına çiftlik olarak tanıttım. Orada da eksik gördü. Hangilerinin plotlar olduklarını tespit ettim, çiftlik olarak ilk önce o kabul görmeyen plot klasörünü gösterirsem sorun olmuyor, diğerlerini de üzerine ekliyor ancak ilk değil de ikinci ya da daha sonraki çiftlik klasörü olarak gösterirsem asla görmüyor. Beynim yandı.

düzenleme: çözdüm olayı. Damlasın, akmasa da olur diye yaptığım toplamda 9 plotun (1 TB) dışarıya yaptırdığım diğer 9 tanesiyle tamamen aynı isimli olduğunu fark ettim. Bu nasıl olabilir ki? Peki, isminden bir harf değiştirsem plot olarak çalışır mı yine? Çok tuhaf.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler, bu arada yeni fark ettiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum; Hpool'da kazım yaptığım programları kapattım, hepsini chia programına çiftlik olarak tanıttım. Orada da eksik gördü. Hangilerinin plotlar olduklarını tespit ettim, çiftlik olarak ilk önce o kabul görmeyen plot klasörünü gösterirsem sorun olmuyor, diğerlerini de üzerine ekliyor ancak ilk değil de ikinci ya da daha sonraki çiftlik klasörü olarak gösterirsem asla görmüyor. Beynim yandı.

düzenleme: çözdüm olayı. Damlasın, akmasa da olur diye yaptığım toplamda 9 plotun (1 TB) dışarıya yaptırdığım diğer 9 tanesiyle tamamen aynı isimli olduğunu fark ettim. Bu nasıl olabilir ki? Peki, isminden bir harf değiştirsem plot olarak çalışır mı yine? Çok tuhaf.
Sanırım aynı sorun bende de var. Online plotta farklı gözüküyor 35 plot gözüküyor diyelim online minerden bakıncada 3.5tb gözükmesi gerekirken daha düşük tb gösteriyor neden öyle acaba bilgisi olan varmı.

Sanırım aynı sorun bende de var. Online plotta farklı gözüküyor 35 plot gözüküyor diyelim Online minerden bakınca da 3.5TB gözükmesi gerekirken daha düşük TB gösteriyor neden öyle acaba bilgisi olan var mı?

Öncelikle Console kapalı olacak. Sadece HDD'leri eklediğin miner GUI açık kalacak, bir de hpool. Burada HDD lerindeki plotları tanıttığında kontrol ederken olması gereken plot sayısına ulaşıyorsa sorun yok. Online miner ve biraz daha geç olarak Online plot da onları görmeye başlar. Geç derken benim plotların olması gereken sayısında görmesi 1 saat gibi bir süre almıştı.
Bir çok yerde Console de açık kalmalı falan diyen var, ama arkadaşım hiç konsol açmadan kazımını yaptı, parasını da kazandı. Konsol genelde ilk başta API key için lazım sonra tamamen kafa karıştırıcı.

Öncelikle Console kapalı olacak. Sadece HDD'leri eklediğin miner GUI açık kalacak, bir de hpool. Burada HDD lerindeki plotları tanıttığında kontrol ederken olması gereken plot sayısına ulaşıyorsa sorun yok. Online miner ve biraz daha geç olarak Online plot da onları görmeye başlar. Geç derken benim plotların olması gereken sayısında görmesi 1 saat gibi bir süre almıştı.
Bir çok yerde Console de açık kalmalı falan diyen var, ama arkadaşım hiç konsol açmadan kazımını yaptı, parasını da kazandı. Konsol genelde ilk başta API key için lazım sonra tamamen kafa karıştırıcı.
Console açmadan miner gui ile yapabiliyormuyuz yani bu işi. Yani ben console açtıgım zaman bilmem ne falan capacity = 3.67 diyor mesela ama plotlarım diyelim 50 tane var 5.10 küsür gözükmesi lazımken 3.67 diyor. Console kapatıp açıyorum bazı plotları tekrar görmüyor bu sefer 3.67 değil de daha da çok düşüyor 2,08 oluyor her kapat aç yaptıgımda değişiyor. Orda yazan capacity de yazan kadar plotlarım mı kazım yapıyor acaba diğerlerini görmesini nasıl sağlıyacam

Önceden böyle değildi. Yani Chia 1.1.5 de bu sorun yoktu. Bu ara bende sık sık karşılaşıyorum. Bazı plotlar 101 GB iken bazen consol ile taramada 104 olarak görüyor ve onların hatalı plot olarak tanıyor ve kapasiteye eklemiyor. Aslında böyle bir hata ortada yok. Chia 1.1.7 ile bu hata sık sık karşılaşılmaya başladı. Belli bir süre sonra da hata ortadan kalkıyor tabi ki.
Şimdi diyeceksiniz ki HPool > Onlne Plot kısmında plotların sayısı doğru neden bu hatayı alıyorum? Onu da HPool > Contribution kısmında inceleyebilirsiniz. Biraz bu konuyu araştırdım. Bu sorundan herkes rahatsız. Bir çoğu da Contribution kısmındaki değerlere göre Revenue kısmındaki azalmalar/artışların orantılı olduğunu söylüyor. Ben bu konuda net bir şey söyleyemiyorum. Bu konuda kararsız kaldım. Consolu ben açık tutuyorum. Neden derseniz eğer olası bir hatada görmem için. Zaten pc de bir yük teşkil ettiği de yok.
Bu arada Contribution sekmesindeki değerlerde eğer bir dalgalanma oluyorsa bunu mutlaka ciddiye alın.

Chia exe de plotlar sekmesine geldiğinde plotların listelendiğini göreceksin. Burada plotların klasörlerini ekledikten sonra orada "Plot Anahtarı" kısmına bak. Hepsinin farklı olduğunu göreceksin. Eğer farklı disk/klasörler içinde aynı isme sahip plotların varsa onların da "Plot Anahtarı" kısmını kontrol et. Mesela 0x97... bu değerler aynı mı ?

Son düzenleme:
Chia HPOOL'da Auditing yazısı alıyorum. Auditing'in anlamı da denetimde. Reddit'e baktım, birçok kişide olmuş ama bir türlü çözümünü bulamadım. Yani birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1043201
HPOOL, 1 Haziran'a kadar tüm Plot kabul işlemlerini durdurmuştu. Sebebi bu. Şu anda gelmiş olmalıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı