CHP seçimi neden kaybetti?

Sen önce karşı görüşlere saygılı olmayı öğren, Özgür Özel'in yaptığı apaçık bir din düşmanlığıdır, senin dediklerin tamamen alakasız. Yani şurada gördüğüm onca yanıttan sonra tartışmak gerçekten anlamsız.
Siz kurtuluşu CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'nda arıyor olabilirsiniz, tamam buna hakkınız var saygı duyarım, ama sizde saygı duymayı öğrenin. Kimse sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil, insanlar sizinle aynı fikirde değil diye, rahat yaşamak istemiyor değiller. Ya da sizin gibi düşünmeyen herkes fanatik yada ülkesini düşünmeyen, araştırmayan insanlar değiller. Bir vatan sever siz değilsiniz, geleceği düşünen bir siz değilsiniz. Bende geleceği ve vatanı düşünüyorum ve sizinle aynı görüşte değilim, ülkenin çoğunluğunun görüşü böyle, saygı duymayı öğrenin.
O bayıldığınız demokrasi böyle bir şey işte, çoğunluğun görüşü doğrudur mantığı.
Bu tamamen yanlış bir mantık, bana göre demokrasi zayıf bir sistemdir. Size göre ise çok özel bir kavram di mi? Öyleyse çoğunluğun görüşünü kabul edin hadi.
Çok fazla önyargıya sahipsiniz, gereksiz bir düşmanlık ve karşıtlık içindesiniz. Ben görüşlere, düşüncelere, fikirlere saygı duymam, bunlar soyuttur. Bireylere saygı duyarım. Bireylerin her türlü düşünceye, saçma da olsa, sahip olma hakkı vardır. Ad hominem hatasına düşmemeye özen gösteririm. Ancak, saçma olan fikir ve düşüncelere de saçma deme hakkımı korurum. Kavga/karşıtlık; kavramlar, düşünceler ve ideolojiler etrafında olmalıdır, fizikselde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı