Chrome açınca GPU kullanımı artıyor

SkurthOne

Hectopat
Twitch veya YouTube'dan bir şeyler izlerken masaüstü pencere yöneticisi ve istemci sunucu çalışma zamanı. GPU kullanımı artıyor. Sizce normal mi?

Dosya Ekleri

• as.png
    as.png
    132,1 KB · Görüntüleme: 60
Twitch veya YouTube'dan bir şeyler izlerken masaüstü pencere yöneticisi ve istemci sunucu çalışma zamanı. GPU kullanımı artıyor. Sizce normal mi?
Chrome kullanma, aşırı saçma bir şey.
2 gün kullandım, 3. Gün sabahı bilgisayarın ekranına virüsler spam atıyordu.
Opera gx önerebilirim, sınırlandırıcıları var.

Chrome kullanma, aşırı saçma bir şey.
2 gün kullandım, 3. Gün sabahı bilgisayarın ekranına virüsler spam atıyordu.
Opera gx önerebilirim, sınırlandırıcıları var.
Chrome tarayıcısına mı "aşırı saçma bir şey" diyorsunuz? Pazar payı %60 dan fazla olan bir tarayıcı için cahilce bir söylem olmamış mı? Beğenmeyebilirsiniz, bilgisayarınızı yavaşlatıyor olabilir. Ama tutup da saçma da denmez yahu.

Bu sorun bende de oluyordu. Chrome’nin optimizasyon sorunu diye yorumladım. Büyük ihtimal sende şuan 7-8 eklenti var. Bunların sıfır önemli olanlarını silip her zaman kullanmadıklarını ise sadece tıklayınca aktif (Bu tarz birşeydi bilgisayarım yanımda değil, kavram eksikliği için kusura bakma) yapabilirsiniz. Şahsen bende sadece adblocker ve HoverZoom+ var.
Ayrıca Chrome ile mail hesabını senkronize edip silip yüklemekte fayda var.

Bu sorun bende de oluyordu. Chrome’nin optimizasyon sorunu diye yorumladım. Büyük ihtimal sende şuan 7-8 eklenti var. Bunların sıfır önemli olanlarını silip her zaman kullanmadıklarını ise sadece tıklayınca aktif (Bu tarz birşeydi bilgisayarım yanımda değil, kavram eksikliği için kusura bakma) yapabilirsiniz. Şahsen bende sadece adblocker ve HoverZoom+ var.
Ayrıca Chrome ile mail hesabını senkronize edip silip yüklemekte fayda var.
Teşekkürler zaten yalnızca twitch ve youtube 'dan video izlerken %20 lere ulaşıyor.

Chrome tarayıcısına mı "aşırı saçma bir şey" diyorsunuz? Pazar payı %60 dan fazla olan bir tarayıcı için cahilce bir söylem olmamış mı? Beğenmeyebilirsiniz, bilgisayarınızı yavaşlatıyor olabilir. Ama tutup da saçma da denmez yahu.
Pazar payının %60 olması android ve google sayesinde olabilir mi ? Şahsen edge ile daha stabil dolaşıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı