Chrome değişken aralıklarla sayfaları yeniliyor

Soviet Union

Hectopat
Merhaba bu sorunu nasıl anlatsam bilemiyorum çünkü ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Benimkine yakın bulduğum tek şey "Chrome F5 Atma Sorunu" gibi başlıklardı. Benim sorunumda böyle bir şey fakat daha sıkıntılı diyebilirim. Chrome genel olarak değişken aralıklarla sayfa yenileme benzeri bir şey yapıp duruyor. Sadece belirli bir sekmede değil mevcut bütün sekmelerde bunu gerçekleştiriyor. Sorun sadece bu da değil. Bazen bu olay o kadar farklı şiddetlerde oluyor ki, mesela bir ara bu olay tarayıcının sağ üst kenarındaki arka plana alma-küçültme-kapatma tuş takımını Windows XP döneminin tasarımına çekmişti. Chrome ile sorunlar sadece bununla da sınırlı değil. Nedense belirli bir süre açık kalınca tarayıcıda ne aratırsam aratayim internetim olmasına rağmen aratmıyor ve "yükleniyor" simgesinde kalıyor. Burada internetle alakalı bir sorun olmadığından yüzde yüz eminim. Birçok kez başıma geldi bu olay ve tarayıcıyı kapatıp açtığım anda düzeldi çünkü. Bu F5 olayı tamamen tarayıcıda geçirdiğim her vakti kansere çeviriyor. Mesela bir film izliyorum durduk yere kendi kendini yenileme gibi bir şey yapıp video oynatıcısını buga sokuyor. Sebebinin ne olduğu hakkında hiçbir şey de bulamadım dediğim gibi. Bu soruna en benzer şey Chrome sayfa yenileme ve F5 sorunuydu. Fakat burada bunu yazan arkadaşlar genel olarak mevcut sekmede gerçekleştiğini söylüyor. Bende ise tarayıcıdaki açık olan her sekmede oluyor bu olay. Genel bir sorun yani.

Az daha unutuyordum bir başka saçma sorun ise örneğin herhangi bir sitede kendi hesabıma giriş yapacağım zaman şifreyi kabul etmemesi. Mesela e-Devlet'te hesabıma giriş yapmak istiyorum şifremi tıpatıp aynı şekilde yazıyorum kabul etmiyor, yanlış girdin diyor. Halbuki böyle bir şey yok. O sırada telefonumdan aynı şekilde aynı şifreyle deniyorum ve tek seferde giriyor. Yani böyle acayip paranormal olaylar var. Yani bildiğin Chrome'a cin girmiş gibi hareketleri var ve bunun sebebinin ne olduğuna mantık yürütemiyorum yardım edebilir misiniz?

Not: 1-2 ay önce bilgisayar değiştirdim. Bu olay bilgisayar değiştirdiğimden beridir mevcut. Eski bilgisayarımda hiçbir zaman Chrome'da bu tarz acayip bir olayla karşılaşmamıştım.

Sanırım bilgisayarına üç harfliler girmiş, Windows Defender ile bir arama yap, bir şey bulursa bunu internetten aratıp ne yapman gerektiğini öğrenmeni öneririm. Defender bazı virüsleri kaldırmada arızalı. Chrome'da üç harfliler girmiş olabilir, son koyduğun eklentilere bir bak bence. En son Steam Inventory Helper ekledim(oldukça popüler bir eklenti) ve Chrome'a ne olduysa Doğu/Batı Almanya gibi ayrıldı hesaplarım. Bütün bunların dışında önerebileceğim direkt Chrome Support'a ilet, onlar baya bir öneri sunacaktır.

Sanırım bilgisayarına üç harfliler girmiş, Windows Defender ile bir arama yap, bir şey bulursa bunu internetten aratıp ne yapman gerektiğini öğrenmeni öneririm. Defender bazı virüsleri kaldırmada arızalı. Chrome'da üç harfliler girmiş olabilir, son koyduğun eklentilere bir bak bence. En son Steam ınventory helper ekledim(oldukça popüler bir eklenti) ve Chrome'a ne olduysa Doğu/Batı Almanya gibi ayrıldı hesaplarım. Bütün bunların dışında önerebileceğim direkt Chrome Support'a ilet, onlar bayağı bir öneri sunacaktır.

Ne yazık ki bunları çoktan denedim. Ayrıca dediğim gibi bu sorun bilgisayarı aldığımdan beridir böyle. Bilgisayarı aldığımda ilk indirdiğim şey Chrome'du, o zamandan beridir böyle. Virüs bulaştığını da sanmıyorum çünkü internetten fotoğraf dışında hiçbir şey indirmedim bile. Oyun vs. hep orijinal olarak Steam'den satın aldım özellikle virüs bulaşmasın diye. Eklentilerde keza pek bir şey yok. Kullandığım eklentiler 5 yıldır kullandığım 2 eklenti zaten. AdBlock ve YouTube Adblocker'lar. Bunlar da oldukça popüler pek zararlı olacağını düşünmüyorum. Aklımda kalan tek şey artık kurulumda bir sorun olup olmama ihtimali, yeniden yüklemeyi denerim belki. Onun dışında gerçekten Chrome'a dediğiniz gibi cin girmiş gibi hareketleri var.

Ne yazık ki bunları çoktan denedim. Ayrıca dediğim gibi bu sorun bilgisayarı aldığımdan beridir böyle. Bilgisayarı aldığımda ilk indirdiğim şey Chrome'du, o zamandan beridir böyle. Virüs bulaştığını da sanmıyorum çünkü internetten fotoğraf dışında hiçbir şey indirmedim bile. Oyun vs. hep orijinal olarak Steam'den satın aldım özellikle virüs bulaşmasın diye. Eklentilerde keza pek bir şey yok. Kullandığım eklentiler 5 yıldır kullandığım 2 eklenti zaten. AdBlock ve YouTube Adblocker'lar. Bunlar da oldukça popüler pek zararlı olacağını düşünmüyorum. Aklımda kalan tek şey artık kurulumda bir sorun olup olmama ihtimali, yeniden yüklemeyi denerim belki. Onun dışında gerçekten Chrome'a dediğiniz gibi cin girmiş gibi hareketleri var.
Aslında klavyede arıza olabileceğinden de şüphelendim, ancak hesaplara giremiyorsanız bunla da bir alakası olmamalı. Dediğiniz gibi büyük ihtimal kurumuyla alakalı. Ancak doğru silmeden bir daha kurarsanız bu sefer daha fazla arızaya sebep olabilir, nasıl doğru silinip doğru kurulacağı hakkında bir çok video olmalı. Onlara bakmanızı öneririm.

Geri
Yukarı