Chrome tek bir sitede kasıyor

• Konuyu başlatan BéTo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 5B

BéTo

Hectopat
Çok enteresan bir problemle karşınızdayım arkadaşlar ☺

Öncelikle site Türkiye'de yasal değil bu yüzden adını vermiyorum. Bu forumda bu tür şeyler için kural nedir bilmiyorum. Yöneticiler ver derse veririm.

Windows Update sonrası başladı sorun. Sitede bir sayfa açarken kasıyor ve 2-3 saniye donuyor. Bu sırada sadece site değil, tarayıcı da donuyor. Hemen Opera'da denedim, aynı sorun orada da vardı. Telefonumdan girdim müthiş akıcı. Explorer'dan (emektar 😁) girdim, ilginç bir şekilde orada da akıcıydı. Explorer'a girerken "önerilen güvenlik ayarları uygulansın mı? " Diye sormuştu ve hayır demiştim.

Chrome'u silmeyi düşündüm ama Opera'da da aynı sorun var gereksiz diye düşündüm. Yine da tamamen silip yeniden kurdum ama düzelmedi. Site video sitesi değil. Kasmalar çok rahatsız ediyor beni. Başka yasal olmayan sitelere girdim ama onlarda sorun yoktu. Bu site animasyonlu falan sanırım yani bir sayfaya basınca altı kayarak açılıyor.

4.tarayıcı olarak vivaldi'yi kurdum ve onda da kasıyordu. Sadece internet Explorer'da yağ gibi akıpta Chrome, Opera ve vivaldi'de kasan neden ne olabilir acaba? Windows güncelleştirmesinin ardından Advanced systemcare'i de kurdum ve başlangıç ayarlarından da birkaç şey çıkardım.

En ince ayrıntısına kadar anlattığımı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chromium tarayıcılar da kasıyor olabilir. Mozilla tarayıcısı ile test eder misin?
Ayrıca tarayıcı görev yöneticisinden, site arka planında nelerin çalıştığına göz at.
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
Anormal bir CPU kullanımı varsa, sitede gezmenizi önermem.

Ayrıca bağlantıdaki reklam engelleyiciyi yükleyin.
Önerdiğim süzgeçlerden, miner engelleme filtresini etkinleştirip test edin. Bu filtreler, tüm zararlı miner engellemeyebilir. O yüzden açtıktan sonra, görev yöneticisine göz atın.

Son düzenleme:
Miner siteler kastırır. Öyle olabilir. Görev yöneticisi açıp önce normal içi dolu bir sekmede iken sistem kullanımına bakın. Sonra da bahsettiğiniz siteyi açıp kontrol edin.
Technopat açıkken:
2.JPG

O site açıkken:
1.JPG

Chromium tarayıcılar da kasıyor olabilir. Mozilla tarayıcısı ile test eder misin?
Ayrıca tarayıcı görev yöneticisinden, site arka planında nelerin çalıştığına göz at.
Anormal bir CPU kullanımı varsa, sitede gezmenizi önermem.

Ayrıca bağlantıdaki reklam engelleyiciyi yükleyin.
Önerdiğim süzgeçlerden, miner engelleme filtresini etkinleştirip test edin. Bu filtreler, tüm zararlı miner engellemeyebilir. O yüzden açtıktan sonra, görev yöneticisine göz atın.

Durum böyle. Sekmenin altında bir şey yok. Miner engelleme filtresinini deneyecem şimdi
3.JPG

Son düzenleme:
Tarayıcı da hangi uzantıları kullanıyorsunuz?
Technopat sosyal açık ve Nano adblocker/Defender ve Dark reader uzantıları yüklüyken Chrome bellek tüketimi:

Screenshot_4.png

Ayrıca bağlantıda, Chrome için önerdiğim ayarları yapın.

Paylaştığım bağlantı da süzgeç ayarları var. Ayrıca reklam engelleyici uzantılar dışında, tüm uzantıları kapatıp sitede gezmeyi dener misin?

Screenshot_5.png

O halde siteden kaynaklı diyebilirim. Site sahibine, daha akıcı çalışan bir arayüze geçmesini ve siteye ağırlık bindiren script, medyaları kaldırmasını iletebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı