Chrome ve Steam arasındaki hız farkının sebebi nedir?

Daha fazla  
Laptop da Chrome'dan bir şey indirince 400kb/sn hızla indiriyor. Ama mesela aynı bilgisayarda Steam'den bir şey indirince 10mb/sn hızla indiriyor arada neredeyse 20 kat fark var sebebi nedir sizce?

Laptop da Chrome'dan bir şey indirince 400kb/sn hızla indiriyor. Ama mesela aynı bilgisayarda Steam'den bir şey indirince 10mb/sn hızla indiriyor arada neredeyse 20 kat fark var sebebi nedir sizce?

Site kaynaklı Google Drive'den bir şey indirmeyi deneyin aynıysa sizlik bir hata vardır fakat öyle korsan oyun sitelerinden falan bir şey indirmeye kalkarsanız 400kb/sn normaldir.

Bazı siteler o siteden indirdiğin bir dosya için indirme hızını sınırlayabilir.
İndirme sınırı ile ilgili bir durum değil. Sunucuların hızı bölgeden bölgeye değişebilir.

İndirme yaptığınız sunucunun size ne kadar upload yapabildiği ile değişiklik gösterir ayrıca Steam de default olarak Mbit/sn şeklindedir ve bunun Mb/sn mi yoksa Mbit/sn olduğuna dikkat edin.

İndirme sınırı ile ilgili bir durum değil. Sunucuların hızı bölgeden bölgeye değişebilir.
örneği;
Capture.PNG
Detaylı bilmiyorum ama bukadar basit birşeyi bile yapılabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
İndirdiğiniz her neyse inecek olan dosyanın server yavaşlığı ile alakalıdır. Eğer Wi-Fi üzerinden indirmeye çalışıyorsanız ve bu sorun yaşanıyorsa modem ayarlarından kontrol kanalını değiştirmek server ile alakalı olmayan sorunu da çözecektir.

Site kaynaklı Google Drive'den bir şey indirmeyi deneyin aynıysa sizlik bir hata vardır fakat öyle korsan oyun sitelerinden falan bir şey indirmeye kalkarsanız 400kb/sn normaldir.

Teşekkürler. Dediğin gibi korsan siteden oyun indiriyordum. Google Drive'den bir şey indirince normal indirme hızına yükseldi.

İndirme yaptığınız sunucunun size ne kadar upload yapabildiği ile değişiklik gösterir ayrıca Steam de default olarak Mbit/sn şeklindedir ve bunun Mb/sn mi yoksa Mbit/sn olduğuna dikkat edin.

Biliyorum. 120mbit/sn olarak gösteriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240518_204354.jpg
    IMG_20240518_204354.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı