Chrome'a bulaşan unTabs eklentisi

Selam arkadaşlar bendede aynı virüs vardı çözümü çok basit

Windows tuşu + X tuşuna bastıktan sonra sol altta çıkan yerden komut istemini (yönetici) açın
Açılan ekrana aşağıda yazan kodu yazın veya yapıştırın ardından enter tuşuna basın.
rd /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicyUsers"
Daha sonra ise aşağıda vereceğim kodu yazın, yapıştırın ve enter tuşuna basın.
rd /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicy"
Son aşama olarak ise aşağıdaki kodu yazın ve enter tuşuna basın.
gpupdate /force

User policy update has completed successfully yazısını görüyorsanız işlem tamamlanmıştır.
Bu işlemleri yaptıktan sonra chromeyi ayarlardan sıfırlayın ve antimalware yazılımı ile temizlik yapın.
Ben bunları yaptım düzeldi. İyi günler dilerim.
Verdiğin yöntem ile düzeldi fakat yeni bir eklenti-uzantı eklemeye çalıştığımda onu indirmiyor ve eklemiyor çünkü tüm uzantıları zorla kapat çalıştırma gibi bir kod yazdığımız için yapmıyor bunu kanâtimce tekrar uzantıları nasıl etkinleştirebiliriz ?

Selam arkadaşlar bendede aynı virüs vardı çözümü çok basit

Windows tuşu + X tuşuna bastıktan sonra sol altta çıkan yerden komut istemini (yönetici) açın
Açılan ekrana aşağıda yazan kodu yazın veya yapıştırın ardından enter tuşuna basın.
rd /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicyUsers"
Daha sonra ise aşağıda vereceğim kodu yazın, yapıştırın ve enter tuşuna basın.
rd /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicy"
Son aşama olarak ise aşağıdaki kodu yazın ve enter tuşuna basın.
gpupdate /force

User policy update has completed successfully yazısını görüyorsanız işlem tamamlanmıştır.
Bu işlemleri yaptıktan sonra chromeyi ayarlardan sıfırlayın ve antimalware yazılımı ile temizlik yapın.
Ben bunları yaptım düzeldi. İyi günler dilerim.
X tuşu derken nereye girmem gerektiğini anlamadım.

Arkadaşlar bende sizin gibi bu sorunla baş ediyordum ve sonunda çözümü gerçekten buldum.
UnTabs, a malware extension? - Google Chrome Help sitesine gidin ve siteyi Türkçeye çevirin zaten anlarsınız. İsmi (Expert - Rising Star) olan adamın yazdıklarını okuyun ve yapın gerçekten işe yarıyor ve çok kolay. (adam galiba Google ekibinden)
Çok basit oldu bu :D Bir sorun çıkmaz değil mi ?

Arkadaşlar iyi günler.

Dikkatli bir bilgisayar kullanıcısı olmama rağmen Chrome'a bir şekilde yüklenen unTabs eklentisi ile cleanserp.net'e dönüşen arama motorunu bir türlü değiştiremedim. Değiştirmek istediğimde "Bu seçenek, yöneticisiniz tarafından denetleniyor" uyarısı alıyorum.

Sorundan kurtulmak için internette okuduğum çoğu yöntemi denedim ama işe yaramadı.

-Chrome'u komple kaldırdım
-PC'yi Adwcleaner ile taratıp bulduğu zararlıları sildim
-PC'yi Malwarebytes Anti-Malware ile taratıp bulduğu zararlıları sildim
-PC'yi Ccleaner ile taratıp artık regedit kayıtlarını sildim

İnternette bu sorundan kurtulmanın yolu olarak gösterilen aşağıdaki iki farklı dosya yolundaki dosyaları da sildim:

-C:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine dosyasını sildim
-C:\ProgramData ntuser.pol dosyasını sildim

Lakin sorun hala devam ediyor. Benim denediğim yöntemler ile bir çok kişi kurtulduğunu beyan etmesine rağmen bahtsız bedevi olan ben, bu sorundan kurtulamadı. Internet Explorer ve Mozilla'da bir sorun yok. Sadece Chrome'da bu sorun mevcut.

Bu sorunu zamanında yaşamış ve bir şekilde kurtulmuş yada kurtulmanın yolunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum.

Yaşadığım sorunun özeti ise olduğu gibi aşağıdaki görselde mevcut

Eki Görüntüle 236769

Merhaba arkadaşlar, bende aynı sorunu yaşadım. Çok uzun süre araştırdım ama bir şey bulamadım. Tam umudumu kesmişken bir program buldum ve sorunu tamamen çözdüm. Programın adı "Zemana AntiMalware". Programı indirip, tarama yaptıktan sonra sorunları onarıyoruz ve tamamen kurtuluyoruz. 15 gün ücretsiz deneme sürümü var.

Zemana AntiMalware kaldır.

Herhangi bir zararlı gözükmüyor. Sisteminde yazılımsal farklı sorunlar mevcut. Onun için farklı konu açıp sorabilirsin.

Hocam buradan bir tane AntiMalware görüp kurdum. Ondan taratıp sildim. Tekrar kurdum chrome’u sıfırdan halloldu. Zararlı bir şey görünmemesi de rahatlı beni teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı