Chrome'da donanım hızlandırma özelliğini açınca bozulmalar oluyor

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

MSI RTX 2070 Gaming Z ekran kartı kullanıyorum.
Chrome'da donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini işaretlediğim zaman, video izlerken bozulmalar meydana çıkıyor.
Donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini kapattığım zaman sıkıntı çıkartmıyor.
2 adet monitör ile test ettim ve ikisinde de sıkıntı vardı.
Opera, Mozilla Firefox ve Microsoft Edge ile denedim, sıkıntı yoktu. (Opera ve Mozilla Firefox programında donanımsal hızlandırma açık şekilde sıkıntı olmuyor.)

Acaba Chrome, henüz RTX ekran kartları için Donanım Hızlandırma özelliğini aktif etmemiş olabilir mi?
RTX ekran kartına sahip birisi bu videonun 15.nci saniyesinden 25.nci saniyesine kadar izleyebilir mi Chrome tarayıcısından, donanım hızlandırma seçeneği açıkken.

Sorunu dizi izlerken anladım sadece YouTube'de olmuyor bu sorun, her hangi bir videoda oluyor.

Ekran kartımda sıkıntı mı var sizce?

Son düzenleme:
Hayır, Chrome ile ilgili bir problem olduğunu biliyoruz. Biz, bu sorunu yaşayan kullanıcılarımızda bu özelliği kapattırıyoruz. Farklı ekran kartlarında da bu durum yaşanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dediğin sorun için sana bir önerim olacak, bu sorunu aynen Chrome sorun bildir kısmına yaz sağdaki üç tane nokta işaretine tıklayınca yardım menüsünde en altta var. Sonra 5 dakika bekle. Tekrar kontrol et aynı hatayı alıyormusun. Ben farklı bir sebepten böyle yaptım düzelmişti. Son sürümü kullandığına emin ol. Bana dönüş yapmayı unutma.
(Son sürüm: 71.0.3578.98)

Bu sorun bende de vardı. Donanım hızlandırmayı kapatınca internet uygulamalarından tam verim alamıyordum.
Diğer bir seçenek olarak tarama çubuğuna chrome://flags yazarak çıkan ayarlardan Force color profile seçeneğini sRGB linear (HDR where available) olarak belirleyebilirsin.
Deneyip sonucu paylaşacağım, ne işe yarıyor bu dediğiniz?
Bu dediğin sorun için sana bir önerim olacak, bu sorunu aynen Chrome sorun bildir kısmına yaz sağdaki üç tane nokta işaretine tıklayınca yardım menüsünde en altta var. Sonra 5 dakika bekle. Tekrar kontrol et aynı hatayı alıyormusun. Ben farklı bir sebepten böyle yaptım düzelmişti. Son sürümü kullandığına emin ol. Bana dönüş yapmayı unutma.
Son sürümdeyim, deneyip sonucu paylaşacağım.
Maalesef söylemiş olduğunuz yöntem işe yaramadı, sorunu @NitroMehmet hocamın yazdıkları ile çözdüm.
Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için..
Konu kilitlenebilir..
Bu sorun bende de vardı. Donanım hızlandırmayı kapatınca internet uygulamalarından tam verim alamıyordum.
Diğer bir seçenek olarak tarama çubuğuna chrome://flags yazarak çıkan ayarlardan Force color profile seçeneğini sRGB linear (HDR where available) olarak belirleyebilirsin.
Çok teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı