Oyun açınca CPU kullanımı %100 oluyor

• Konuyu başlatan Dritz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 3B
Ya darboğaz oluyordur ya da oyundan kaynaklıdır. Benim sistemimde oynadığım oyunların hiçbirinde öyle bir sorun yaşamıyorken örneğin " Ori and the Will of the Wisps " oyununu açınca işlemci kullanımı %100 olmuştu. Farklı oyunlarda deneyin.

GTA 5'de falan birazcık darboğaz oluyordu ama CS ve rocketi sürekli oynuyordum şimdiye kadar neden yapmıyordu onu anlamadım bir anda ne olabilir ki.

Alakası var mı bilmiyorum ama arka planda çalışan Windows Defender görevi var. Anti malvare service executable. Gözlediğim kadarıyla bu uzantı biz ne çalıştırırsak CPU'yu %30-40 arasında sömürmeye başlıyor ve bir süre sonra normalleşiyor. En azından benim laptopta bu şekilde. Oyun oynamak istediğimde Defender'i kapatıp oynuyorum.

Alakası var mı bilmiyorum ama arka planda çalışan Windows Defender görevi var. Anti malvare service executable. Gözlediğim kadarıyla bu uzantı biz ne çalıştırırsak CPU'yu %30-40 arasında sömürmeye başlıyor ve bir süre sonra normalleşiyor. En azından benim laptopta bu şekilde. Oyun oynamak istediğimde Defender'i kapatıp oynuyorum.

Yok denedim olmadı.
Yok mu başka bir fikri olan ne yapabilirim?
1609970059486.png

Bu ayar normalde AMD Ryzen balanced'deydi nihai performans olmuş şimdi Balanced'e geri alıyorum oyuna tıklayınca nihai performansa çekiyor bundan olabilir mi bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı