Chrome'da yayın ve video izlerken pikseller çıkıyor

lowreinc

Picopat
Daha fazla  
Google Chrome'da yayın ve YouTube'da video izlerken karşıma arada siyah beyaz dikdörtgen ve kare şeklinde ölü piksel benzeri şeyler saliselikle çıkmaya başladı.

Bir tanıdığıma sorduğumda. Bana ölü piksel olabilir. Kabloya bir bak dedi. Eğer kabloda bir sıkıntı yoksa ya monitörde ya da ekran kartında sıkıntı vardır dedi. Bilgili biri bana yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-02_155541088.png
    resim_2023-10-02_155541088.png
    567,5 KB · Görüntüleme: 90
Ekran kartınız NVIDIA ise driver notlarında bilinen bir sorun olarak yer alıyor. NVIDIA sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, Windows kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Yakın zamanda düzelecekmiş sanırım. Bu sorun NVIDIA kartlarda uzun zamandır var.

Eylül ayından beri Firefox kullanıyorum sırf bu yüzden.

Ekran kartınız NVIDIA ise driver notlarında bilinen bir sorun olarak yer alıyor. NVIDIA sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, Windows kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Yakın zamanda düzelecekmiş sanırım. Bu sorun NVIDIA kartlarda uzun zamandır var.

Evet ekran kartım NVIDIA. Kesin bir zaman verildi mi? Bir bilgin var mıdır bu konu hakkında?
Çünkü tanıdığım bazı kişilerde bu gibi sorunlar yok şu anda. Yarın kablo alıp deneyeceğim.

Eylül ayından beri Firefox kullanıyorum sırf bu yüzden.

Bilemedim oyun oynarken vesaire karşıma çıkmıyor sadece google chrome da akşam zamanlarında vakit geçirdiğimde karşıma çıkıyor.

Evet ekran kartım NVIDIA. Kesin bir zaman verildi mi? Bir bilgin var mıdır bu konu hakkında?
Çünkü tanıdığım bazı kişilerde bu gibi sorunlar yok şu anda. Yarın kablo alıp deneyeceğim.
Boşuna masraf yapmayın, bir şey değişmez. Şu anda Windows Insider'da bu sorunun giderildiğini söylüyorlar. Herkese açık halde paylaşıldığında göreceğiz. Ek olarak Steam, Discord gibi uygulamalarda da bu durumu yaşayabilirsiniz. Chromium tabanlı uygulamaları etkiliyor.

Boşuna masraf yapmayın, bir şey değişmez. Şu anda Windows Insider'da bu sorunun giderildiğini söylüyorlar. Herkese açık halde paylaşıldığında göreceğiz. Ek olarak Steam, Discord gibi uygulamalarda da bu durumu yaşayabilirsiniz. Chromium tabanlı uygulamaları etkiliyor.

Peki bu konu ismi ne olarak geçiyor verebilirseniz bende bir bakayım.
Ve dediğim gibi benim gibi Nvidia kullanan arkadaşlarımda bu gibi sorunlar yok.

Hocam aynı sorun bendede var. Sadece Google Chrome üzerinde yaşıyorum.

Geri
Yukarı