Üniversitede dersten kalınırsa ne olur?

BayramogluE

Hectopat
Yer
9FG84PFR+M2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Seçmeli dersten yüksek ihtimal kalacağım. Biyokimya gibi bir dersten 90 not almam gerekiyor. Hoca bütünleme sınavlarını klasik yapıyor yani ondan da geçme şansım yok. Derste arkadaşlarımın yerine imza attığım hoca notundan 30 puan kıracağım dedi. İmza listesine yazdı. İmza listesi rastgele bir öğrencinin defteri yani resmi kağıt değil. Vizelerde devamsızlık girmedi acaba finallerde girer mi? Unutabilir mi sizce? Bir de kalırsam ne yapmam gerekiyor?

Merhaba. Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Seçmeli dersten yüksek ihtimal kalacağım. Biyokimya gibi bir dersten 90 not almam gerekiyor. Hoca bütünleme sınavlarını klasik yapıyor yani ondan da geçme şansım yok. Derste arkadaşlarımın yerine imza attığım hoca notundan 30 puan kıracağım dedi. İmza listesine yazdı. İmza listesi rastgele bir öğrencinin defteri yani resmi kağıt değil. Vizelerde devamsızlık girmedi acaba finallerde girer mi? Unutabilir mi sizce? Bir de kalırsam ne yapmam gerekiyor?
Kalırsan dersi seneye alıyorsun ayrıca 30 puan kırdığına şükretmelisin normalde disiplin suçu ve diplomanın arkasına işleniyor ömür boyu seninle anlayacağın.

Bütünleme sınavı varsa ona girersin. Olmazsa yaz okulunda ya da önümüzdeki dönem tekrar alırsın. Ayrıca o dersi ön koşul olarak kabul eden dersler varsa (bağlı dersler) biyokimyayı verene kadar onları alamazsın. Ama kafaya takma olur öyle. İmza meselesinde hele de bir sefer yakalanmaktan bi şey olmaz hoca çok gıcık değilse. Dersten kalmak alttan almak da çok sorun değil.

Bütünleme sınavı varsa ona girersin. Olmazsa yaz okulunda ya da önümüzdeki dönem tekrar alırsın. Ayrıca o dersi ön koşul olarak kabul eden dersler varsa (bağlı dersler) biyokimyayı verene kadar onları alamazsın. Ama kafaya takma olur öyle. İmza meselesinde hele de bir sefer yakalanmaktan bir şey olmaz hoca çok gıcık değilse. Dersten kalmak alttan almak da çok sorun değil.

Hocaya pek gıcık denemez ama dersini her zaman işler uzatır ümidim bu olayı unutması. Alttan almakta zor olacak.

Hocaya pek gıcık denemez ama dersini her zaman işler uzatır ümidim bu olayı unutması. Alttan almakta zor olacak.
Unutur ya bizde sınıf mevcudu az olmasına rağmen hoca herkesi isim isim tanımasına rağmen kafaya takmıyordu. Onlar da bi dönem öğrenci oldular ve onlar da aynı şeyleri yapıyolardı çok dert etmeyin :D

Unutur ya bizde sınıf mevcudu az olmasına rağmen hoca herkesi isim isim tanımasına rağmen kafaya takmıyordu. Onlar da bir dönem öğrenci oldular ve onlar da aynı şeyleri yapıyolardı çok dert etmeyin :D

İnşallah dediğiniz gibi olur. Dersten sonra hocanınyanına gidip konuştum sen niye onların yerine imza atıyırsunki demişti bende bir iki şey söyledim. Pek etki etmedi fikrini değiştiremedim ama umarım korkutmak için yapmıştır. Ders büyük bir ders iki bölüm birlikte alıyoruz. İnşallah unutur.

Unutur ya bizde sınıf mevcudu az olmasına rağmen hoca herkesi isim isim tanımasına rağmen kafaya takmıyordu. Onlar da bi dönem öğrenci oldular ve onlar da aynı şeyleri yapıyolardı çok dert etmeyin :D
Hocadan hocaya değişiyor bizim bir hocamız elinde olsa dersten kovacak o kadar umursamaz. Bir başka hocamızda 5 dakika sonra gelenleri derse almıyor tamamen hocaya bağlı.

Geri
Yukarı