Chrome'da yayın ve video izlerken pikseller çıkıyor

lowreinc

Picopat
Daha fazla  
Google Chrome'da yayın ve YouTube'da video izlerken karşıma arada siyah beyaz dikdörtgen ve kare şeklinde ölü piksel benzeri şeyler saliselikle çıkmaya başladı.

Bir tanıdığıma sorduğumda. Bana ölü piksel olabilir. Kabloya bir bak dedi. Eğer kabloda bir sıkıntı yoksa ya monitörde ya da ekran kartında sıkıntı vardır dedi. Bilgili biri bana yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-02_155541088.png
    resim_2023-10-02_155541088.png
    567,5 KB · Görüntüleme: 88
Evet, aynı sorunu yaşıyorum. İkna olmadıysanız nasıl teyit edilir bilmiyorum. İstediğiniz servise, bilgisayarcıya gösterebilirsiniz. Eğer driver sorunlarını takip etmeyen birine denk gelirseniz size muhtemelen VRAM kaynaklı olduğunu söyleyecektir.

Teşekkür Ederim bilgilendirmeniz için. İyi geceler dilerim.

Yarın kablo almayı planlıyorum. Bakacağım eğer Kabloluk bir sıkıntı vb değilse bir bilgisayarcıya götürmeyi planlıyorum en azından büyük bir oranda bilgi almış olurum bir sıkıntı varsa da yaptırmayı düşünüyorum. Ve eğer sizinde çektiğiniz bir fotoğraf falan varsa bakabilir miyim?

Fotoğrafı var mıdır?
Hocam yok ama denk gelirse almaya çalışırım. RTX 3060 Laptop GPU kullanıyorum Windows 11 var PC'de.

Aynı sorunu chrome üzerinde ben de yaşadım. Ekran kartım 4060ti. Nvidia sorunun farkında yeni güncellemelerle sorunu çözeceklerdir. Chrome için geçici bir çözüm yolu buldum bu ayarı yaptıktan sonra bu sorunla bir daha karşılaşmadım.
Çözüm:
1-Chrome arama çubuğuna chrome://flags yazıp enter basın.

Screenshot_1.png

görseldeki ayarı OpenGL olarak ayarlayıp yeniden başlatın.

Geri
Yukarı