ChromeOS'te ilk gün

Cherii

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Tam zamansız üniversite öğrencisi
Bugün artık denemem gerekli dediğim işletim sisteminde ilk günüm. "103.0.5060.114 (resmi derleme) (64 Bit)" sürümü ile devam ediyorum yani Flex versiyonu.

Herhangi bir uygulama indirmedim ki nasıl indireceğimi bilmiyorum bu konuda bilgi sahibi biri fikrini beyan ederse sevinirim. Donanımsal olarak GPU haricinde sıkıntı yok. Sanırsam GPU tanımlamıyor bu işletim sistemi. Oyun olarak artık vaktimi daha fazla akademik çalışmalara vereceğimden sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Basit web tabanlı oyunlar içinde GPU gerekeceğini sanmıyorum. Sistem şu anda fevkalade şekilde çalışıyor. Sistem özelliklerine gelince;

-8 GB RAM.
-250 GB SSD.
-Intel(R) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz (8 iş parçacığı, 1.60 GHz)
-Lenovo 81yb laptop.

Ekstra not: Bu PC üzerinde Cyberpunk 30 FPS olarak oynanmayı başarıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün artık denemem gerekli dediğim işletim sisteminde ilk günüm. "103.0.5060.114 (resmi derleme) (64 Bit)" sürümü ile devam ediyorum yani Flex versiyonu.

Herhangi bir uygulama indirmedim ki nasıl indireceğimi bilmiyorum bu konuda bilgi sahibi biri fikrini beyan ederse sevinirim. Donanımsal olarak GPU haricinde sıkıntı yok. Sanırsam GPU tanımlamıyor bu işletim sistemi. Oyun olarak artık vaktimi daha fazla akademik çalışmalara vereceğimden sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Basit web tabanlı oyunlar içinde GPU gerekeceğini sanmıyorum. Sistem şu anda fevkalade şekilde çalışıyor. Sistem özelliklerine gelince;

-8 GB RAM.
-250 GB SSD.
-Intel(R) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz (8 iş parçacığı, 1.60 GHz)
-Lenovo 81yb laptop.

Ekstra not: Bu PC üzerinde Cyberpunk 30 FPS olarak oynanmayı başarıldı.
ChromeOS hiç denemedim ama sizce kullanılmaya değecek bir işletim sistemi mi.

Daha ilk gün kullanımı yapıyorum bir hafta kullanımdan sonra detaylıca yazmayı planlıyorum.

Sadece Chrome mağazasındaki uygulamaları kullanıcaksınız :D

Linux tabanlı uygulamaları kurma ve hatta Steam oyunları oynama durumu söz konusu efendim.

Bu sistemde Google Play vesaire herhangi bir mağaza yok.

Nasıl uygulama indirip - kuracaksınız?

Ben kurulumu tamamladığımda Play Store içinde vardı ayrıca Linux tabanlı uygulamaları kurabilme imkanı var.

Daha ilk gün kullanımı yapıyorum bir hafta kullanımdan sonra detaylıca yazmayı planlıyorum.

Linux tabanlı uygulamaları kurma ve hatta Steam oyunları oynama durumu söz konusu efendim.
Bir hafta daha deneyip bir konu daha açıp yaşadıklarınızı yazarsanız bizde merak ediyoruz hem öğrenmiş hemde kullanılmalımı kullanılmamalı öğrenmiş oluruz.

Bir hafta kullanımdan sonra yorumlarımı belirtmeyi daha doğru buluyorum.

Hocam bir de galiba Technopat ChromeOS'u Android olarak görüyor :D

Bir hafta kullanımdan sonra yorumlarımı belirtmeyi daha doğru buluyorum.

İlk incelediğim kadarıyla Linux terminali kullanma imkanı tanıyor sistem.

Öyleyse gayet kullanabilirim bir gün tost makinesi laptop geçerse elime ya Mint ya ChromeOS kurarım :D

Geri
Yukarı