Çift ekran kullanımında farklı Hz sıkıntı yapar mı?

Getrank

Centipat
Daha fazla  
Benim kendi ekranım Alienware 240 Hz ama yanına 144 Hz 2. ekran almak istiyorum. 240 Hz ekranda sıkıntı yaşar mıyım? Farklı Hz iki ekran takarsan düşük olanı baz alarak çalışıyor demişlerdi. Hep bana ikisini de ekran kartına bağlasam farklı kablolarla biri display diğeri HDMI bir sorun yaşar mıyım? Oyun oynarken veyahut normal kullanırken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 144 ve 60 Hz olarak iki monitör kullanıyordum. Herhangi bir sıkıntı olmuyordu. Birisi DP birisi HDMI ile bağlıydı.

Benim kendi ekranım Alienware 240 Hz ama yanına 144 Hz 2. ekran almak istiyorum. 240 Hz ekranda sıkıntı yaşar mıyım? Farklı Hz iki ekran takarsan düşük olanı baz alarak çalışıyor demişlerdi. Hep bana ikisini de ekran kartına bağlasam farklı kablolarla biri display diğeri HDMI bir sorun yaşar mıyım? Oyun oynarken veyahut normal kullanırken?
Ekranların çözünürlüğü zarar vermiyorsa Hz değerleride zarar vermez. Zira her monitör için ayrı ayrı ayarlar yapılıyor, EDID bilgileri falan farklı. Sorun olacak olsaydı zaten hiçbir yerde birden fazla monitör kullanılamazdı.

Bende farklı görüntü girişi kullanan 144hz ve 60hz monitörlerde sorun olmuştu. Sorun 144hz ekranda borderless modunda oyun oynarken, 60hz monitörde tarayıcıdan herhangi bir medya içeriği oynatmaya başladığımda ana ekranda ki oyunu 60 FPS yapmasıydı. İki monitörü display port ile bağladığımda sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı