Çift ekran R5 5600X PC'de anlık ekran kararması oluyor

cankocaman

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller.
Çift monitör bağlı bir bilgisayarım var. Son birkaç haftadır bir problem oluşmaya başladı. Anlık bir sorun olduğu için ekran resmi vs alamıyorum o sebepten kabaca çizerek anlattığım bir ekran resmini aşağıya ekleyeceğim. Kısaca bahsedeyim; dediğim gibi çift ekranım var ve sağda bulunan ekranda anlık göz kırpması gibi üst kısım(yatay) ve sağ kısım(dikey) komple siyah oluyor ve hemen düzeliyor. Çok anlık bir durum ancak sinir bozuyor.
Ekran kartı driverını temiz kurulum yaptım, chipset, BIOS vs güncellemediğim temiz kurulum yapmadığım hiçbir donanım kalmadı ancak sorun düzelmedi. DP kablosu HDMI kablosu değiştirdim, farklı kablolarla denedim sorun yine de çözülmedi. Tek yapmadığım format atmak oldu onu da yapmadan önce sizlere danışmak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
PC bileşenleri; Ryzen 5 5600X,
EVGA RTX 3080 FTW3,
MSI MAG X570s Tomahawk Max.
Corsair 2x8GB Vengeance LPX,
Samsung 990 Pro 1 TB M.2,
WD SN570 500GB M.2,
Cougar Aqua 2x120mm,
Cougar MX440 mesh.
Ekranların markası; AOC G2790VXA 27" 1 ms 144 Hz DisplayPort+HDMI Full HD VA Gaming monitor.
Kabaca anlattığım ekran resmi;

Ekran görüntüsü 2023-12-18 205658.png

Tek kullanırken sıkıntı yok onu da denedim. 1 yıldır çift kullanıyorum bikaç haftadır bu şekilde olmaya başladı
Bana donanımsal bir sıkıntı gibi geldi nedense. Bence format atmayı bir deneyin. Başka bir seçenek yok gibi görünüyor. Ekran kartının girişleriyle ilgili bir sıkıntı olabilir belki. Kabloların yerini bir değiştirin, bakalım sorun öteki ekranda mı oluyor. Öyleyse sorun ekran kartı ile ilgili olabilir.

Bana donanımsal bir sıkıntı gibi geldi nedense. Bence format atmayı bir deneyin. Başka bir seçenek yok gibi görünüyor. Ekran kartının girişleriyle ilgili bir sıkıntı olabilir belki. Kabloların yerini bir değiştirin, bakalım sorun öteki ekranda mı oluyor. Öyleyse sorun ekran kartı ile ilgili olabilir.
Dp hdmi her türlü kablo ile denedim yerlerini de değiştirdim ancak sonuç aynı. Genelde chrome kullanırken oluyor Donanım hızlandırmadan kaynaklı olabilir mi bu sorun acaba? Şu an kapattım biraz öyle deneyeyim bakalım olacak mı

Dp hdmi her türlü kablo ile denedim yerlerini de değiştirdim ancak sonuç aynı. Genelde chrome kullanırken oluyor Donanım hızlandırmadan kaynaklı olabilir mi bu sorun acaba? Şu an kapattım biraz öyle deneyeyim bakalım olacak mı
Bir gelişme olursa yazarsınız.

Geri
Yukarı