Çözüldü Çift ekranda dokunmatik özelliği olan ekrana dokununca diğer ekranda da o bölüm tıklıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başlık çok açıklayıcı olmadı sanırım ama sorunum şu, ben PC'me bir ekran taktım, taktığım ekran dokunmatik, ben bu ekrana dokunduğum zaman benim ana ekranıma da tıklamış oluyorum. Amacım dokunmatik ekrana tıklayınca sadece ona tıklansın, ana ekranıma tıklanmasın istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki farklı IS'yi aynı anda çalıştırman gerekir mantıken bu dediğin için. Ama sanal masaüstü vb deneyebilirsin belki bilemedim.

Windows aramasına "kalem ve dokunarak girişi ayarla" yaz ekran menüsüne gelip, ekranını seç.

Yabancı forumlarda gezerken bulmuştum tam gelip başka arayan olursa diye çözümü atacaktım sen yazmışsın. Ben biraz daha detaylı yazayım bilmeyen varsa diye.

1648293208625.png

Bu ekrandan tablet PC settings seçiyoruz.

1648293244565.png

Buradan setup kısmına basıyoruz.
Daha sonra böyle bir ekran çıkıyor, enter a basarak bu yazıyı ekranlarımız arasında gezdiyoruz hangi ekranın dokunmatik işlemesini istiyorsak bu yazıyı ona getirip ekrana dokunuyoruz.***

1648293288988.png

***: Burada sıkıntı şuydu ben dokunmatik ekranda sağ üst köşeye tıklayınca sanki ana ekranımda sağ üst köşeye tıklamışım gibi oluyordu, bunu engellemek için bu yazıyı dokunmatik ekranıma getirtip o zaman tıkladım, fakat siz eğer 2. ekrana dokununca 1. erkanın tepki vermesini isterseniz yazıyı 1'e alıp tıklayacaksınız bu sayede 2'ye dokununca sanki 1'e dokunmuş gibi işlem yapılacak.

Geri
Yukarı