Çift ekranda video kasıyor

troyn666

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarı yenilediğimden beri çift monitör kullanmaya ihtiyacım olmamıştı. Şimdi deneyeyim dedim ilk ekranımda herhangi bir sıkıntı yok fakat 2. monitörde video açtığım zaman videolar sankı hızlandırılmış çekim gibi atlaya atlaya FPS dona dona gidiyor.

• Ekran kartım: RX 6600 XT.
  • İşlemci: R5 1500X.
  • RAM: 16 GB.

Sadece birinden işimi hallederken diğerinden video açmak istiyorum ama donması çok mantıksız çözemedim. Eminim ayarla düzelen bir şeydir. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI tak 2'sini de ya da VGA öyle dene bir de 2.monitörün Hz değerleri önemli biri 144Hz biri 60Hz ise sorun çıkar en sağlıklısı 2side 144Hz ve 2side aynı kablo olmasıdır bunlaru deneyip tekrar dönüş yapın.

Bilgisayar çalışmaya devam ederken 2. ekranı açarsanız dediğiniz gibi kasma donma olabiliyor. Yeniden başlattığınızda ise düzeliyor. Uzun zamandır uyguladığım basit çözüm bu.

İkinci olarak görüntü ayarlarından ilgili monitörü seçip yenileme hızını düzeltmeniz gerekir. 2. monitör kaç Hz ise yenileme hızını o şekilde güncelleyin. Ayarlarda iki monitörün Hz değerlerini eşit yaparsanız daha iyi olur. Daha da düzelmezse devamında diğer çözümlere bakarız.

Geri
Yukarı