Çözüm Çift jaklı PC'lerde mikrofon kulaklık ayırıcı ile telefon kulaklığını mikrofon olarak kullanma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eko9x

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Çift jaklı PC'lerde telefon kulaklığını kullanmak için bir aparat var. Ancak bazı kulaklıklarda bu tak çalıştır şeklinde işe yaramıyor. Ben satın aldığımda da özellikle iPhone kulaklıklarında sorun var denmişti. Ancak ben şu an iPhone kulaklığı ile kullanıyorum. Nasıl çözdüğümü buraya yazmak istedim. Sizde de çözülür mü bilemiyorum ancak bir kişinin işine yarasa bile kârdır.

Aparatın ismi: "Mikrofon kulaklık ayırıcı"
Öncelikle mikrofonu bu şekilde bağlıyoruz.

1.jpg

Sonra adım adım ses ayarlarını göstereceğim.
1. Ses'e sağ tıklayıp ses ayarlarını açın.

1602408334066.png

2. açılan sayfada sağ üstte gördüğünüz menüler var. Ses denetim masasını açıyoruz. (Bu anlatımı Windows 10'da yaptım. Windows 10 olmayanlar ses kısmından ses denetim masasını bulabilirler.)

1602408437979.png

3. açılan küçük pencerede kayıt kısmına geliyoruz. Mikrofonu ve stereo karışımı sağ klik ve etkinleştir yapıyoruz. İçerisindeki ayarları da atacağım.

1602408546937.png

4. mikrofona sağ klik atıp özellikler diyoruz. İçerisinde değiştirdiğim (işe yarayan veya yaramayan) her şeyi paylaşıyorum.

1602408660941.png

1602408676363.png

1602408703934.png

5. ardından uygula ve tamam diyoruz. Ses denetim masasından bu sefer stereo karışımına sağ klik özellikler yapıyoruz. Burada düzeyini sonuna kadar açıyoruz. Başka bir şeye dokunmamıza gerek yok.

1602408780026.png

Evet arkadaşlar bundan sonra sadece denemesi kaldı. Discord'a girip ses denemesi yaptığım ve en azından bende çalıştığını şu şekilde göstereyim.

1602408849240.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Çift jaklı PC'lerde telefon kulaklığını kullanmak için bir aparat var. Ancak bazı kulaklıklarda bu tak çalıştır şeklinde işe yaramıyor. Ben satın aldığımda da özellikle iPhone kulaklıklarında sorun var denmişti. Ancak ben şu an iPhone kulaklığı ile kullanıyorum. Nasıl çözdüğümü buraya yazmak istedim. Sizde de çözülür mü bilemiyorum ancak bir kişinin işine yarasa bile kârdır.
Öncelikle mikrofonu bu şekilde bağlıyoruz.

Eki Görüntüle 698297

Sonra adım adım ses ayarlarını göstereceğim.
1. Ses'e sağ tıklayıp ses ayarlarını açın.

Eki Görüntüle 698298

2. açılan sayfada sağ üstte gördüğünüz menüler var. Ses denetim masasını açıyoruz. (Bu anlatımı Windows 10'da yaptım. Windows 10 olmayanlar ses kısmından ses denetim masasını bulabilirler.)

Eki Görüntüle 698300

3. açılan küçük pencerede kayıt kısmına geliyoruz. Mikrofonu ve stereo karışımı sağ klik ve etkinleştir yapıyoruz. İçerisindeki ayarları da atacağım.

Eki Görüntüle 698301

4. mikrofona sağ klik atıp özellikler diyoruz. İçerisinde değiştirdiğim (işe yarayan veya yaramayan) her şeyi paylaşıyorum.

Eki Görüntüle 698302

Eki Görüntüle 698303

Eki Görüntüle 698304

5. ardından uygula ve tamam diyoruz. Ses denetim masasından bu sefer stereo karışımına sağ klik özellikler yapıyoruz. Burada düzeyini sonuna kadar açıyoruz. Başka bir şeye dokunmamıza gerek yok.

Eki Görüntüle 698305

Evet arkadaşlar bundan sonra sadece denemesi kaldı. Discord'a girip ses denemesi yaptığım ve en azından bende çalıştığını şu şekilde göstereyim.

Eki Görüntüle 698307

Aslında direk womic kullanılabilir çok kullanışlı aparat vs gibi şeyler de olmuyor.

Hocam en önemli şeyi unutmuşsunuz. Aparatın ismi ne?

Aparata gerek yok direk Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsun telefon ve bilgisayara yüklüyorsun womic adlı uygulamayı aynı IP adreslerini yazıyorsun telefonu mikrofon olarak kullanıyorsun çok da kaliteli ses de sorun olmuyor ses de gecikme de bakmanı öneririm.

Geri
Yukarı