Çift Mönitör DVI+VGA Sorunu

TReaK

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Back-End Web Developer.
Merhabalar bugün vatana gidip R9 270X Devil ekran kartını aldım. Kartta 2 DVI çıkışı var.(Aşağıda gördüğünüz gibi.)

Monitör kablolarımın ekran kartına gelen girişlerinin biri DVI diğeri VGA.

VGA ya DVI dönüştürücüsü taktım. ve aşağıdaki port a taktım. DVI gelen kabloyuda üstteki slot a taktım. Sadece üstteki port a görüntü geldi. Dönüştürücü mü bozuk acaba diye denemek için VGA çıkışı dönüştürücü ile üstteki porta taktım. Bu sefer ona görüntü geldi. Hiçbir şekilde alttaki slot a taktığım monitöre görüntü gelmiyor. Nedeni ne olabilir? (Daha önce HD 5850 Gigabyte'ı çift monitörlü bir şekilde kullanıyordum.)

Şimdiden teşekkürler.
v2-AXR9270X2GBD5-A2DHE-1_large.jpg

Biri DVI-I diğeri DVI-D.
DVI-D sadece dijital veri için kullanılabilir yani analog girişli cihazları basit bir dönüştürücü ile bu portta çalıştıramazsın .
Anlattığına göre alttaki DVI-D olmalı yani VGAlı monitörü çalıştıramazsın orada, özel bir dönüştürücü parça gerekir.

Monitör girişin DVI-A ise yani analog ise o da çalışmaz.
Yok DVI-D veya DVI-I ise belki Catalyst control center'dan ikinci monitör için ayar yapmamışsındır.

tr.wikipedia.org: Sayısal Görüntü Arayüzü - Vikipedi

Hocam çok teşekkürler. Valla baya aydınlatıcı oldu cevabınız.

Hocam peki bu sorunu gidermek için ne önerirsiniz? Monitör çıkışı VGA dişi Ekran kartınında alttaki portunu biliyorsunuz malum. Bir converter ile bunu çözemez miyiz?

Sorundan diğer monitor girişinin de analog olduğunu anlıyorum, değil ise çünkü alttaki portta çalışması gerekirdi. Analog değilse portta da sıkıntı olabilir.

İster hdmi, ister mini display port, ister dvi-d'den takılan çeviriciler kullanabilirsin, hangisi görsel olarak en başarılı bilmiyorum, onu alacağın yere sorsan daha iyi olur.

MErhabalar iyi günler iyi çalışmalar
resim 1 deki 2 kasayı resim 2 deki kwm switch ile bağlamaya çalıştık.
dell kasadaki ekran kartında vga çıkışı olmadığı için dvi connector (resim 3) ile kwm ye çıkış yaptık.
normal kasa sağlıklı görüntü aktarıyor fakat dvi dan dell kasadan ekrana connector olmasına rağmen görüntü aktarımı yapamıyoruz.
sağlıklı çalışan dvi kablonun (resim 4) pin girişleri ortada boşluk var; connectorde (Resim3) ise pin sayısı çok fazla.
bu problemi nasıl çözebilirim? monitörüm ise ASUS 24 inch . Resim 5 ise ekran kartı çıkışım

Resim1.jpg
Resim2.jpg
Resim3.jpg
Resim4.jpg
Resim 5.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı